Talent ShowMust be the music: Program wygrywa z konkurencją

Must be the music: Program wygrywa z konkurencją

Must be the music: Program wygrywa z konkurencją
Źródło zdjęć: © Polsat/Studio 69

01.10.2012 12:11, aktual.: 25.11.2013 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 3,5 mln widzów oglądało niedzielny „Tylko muzyka. Must be the music”. W odcinku poznaliśmy pełny skład półfinalistów. Kolejny bardzo dobry wynik zanotowało także „Tylko taniec. Got to Dance”. Show oglądało 2 mln 699 tys. widzów. Telewizja POLSAT w trakcie nadawania piątkowego i niedzielnego show, była liderem w obu grupach audytoryjnych -16-49 i w grupie 4+.

Polsat był również liderem podczas nadawania obu show wśród najmłodszych widzów, między 16 a 24 rokiem życia, „Tylko muzykę. Must be the music” oglądało w tej grupie – 36,35% SHR, a „Tylko taniec. Got to dance” - 26,92% SHR.
W kolejnym odcinku "Tylko taniec" wciąż spore emocje. Poznaliśmy m in. Aleksandra, który od roku mieszka w Anglii, tam uczy tańczyć dzieci. Dwudziestolatek uwielbia taniec, reggae i Jamajkę i to starał się pokazać w swoim występie. Jednak jurorzy nie byli zachwyceni tym co pokazał. „Widziałem gości tańczących dance hall i oni grzeją tysiąc razy mocniej niż Ty. Tam jest energia, po prostu kipi i nawet jeśli są to ruchy, którymi się nie jaram, prywatnie, to przyciąga to na tyle mój wzrok, że lubię na to patrzeć. A tutaj tego nie było” krytykował go Alan Andersz. W obronie Aleksandra stanął za to Michał Malitowski tłumacząc: „Dla mnie plus przede wszystkim za to, że przełamujesz ten stereotyp, że kobiety muszą tańczyć - w prawdziwych kulturach macho właśnie to faceci mają tańczyć! Mam ochotę z Tobą zatańczyć i przekonać wszystkie kobiety że tańczysz świetnie” podsumował juror, po czym razem z Aleksandrem zatańczył na scenie. Bardzo żywiołowy występ dała piątka dzieciaków z Nakła czyli zespół Propotyps. Jak
opowiadali jurorom zajęli się tańcem, żeby nie siedzieć tylko przed komputerem, są bboy'ami i tańczą breakdance. To właśnie ten rodzaj tańca jest ich pasją. „Zatańczyliście bardzo wiele trudnych elementów, a to już w tak młodym wieku jest sukces ogromny - brawo za to dla Was!” chwalił ich po występie Michał Malitowski, a Krystyna Mazurówna dodała „Robicie parę rzeczy, że... cho cho”.

Piąty odcinek „Tylko muzyka. Must be the music” przyniósł nam ostatnich 15 wykonawców. Wśród nich największe wrażenie na jurorach zrobili Olga Matuszewska, absolwenta kuźni jazzowych talentów czyli Berklee Collage of Music w Bostonie, oraz genialny Piotr Kita, który perfekcyjnie zaśpiewał przebój Andrzeja Zauchy „C’est la vie”. „Chciałbym też docenić to co pokazał pan na fortepianie, jest pan bardzo dobrym pianistą” – pochwalił go juror Adam Sztaba. W finale odcinka poznaliśmy także pełną 32 -osobową listę półfinalistów. Wśród wybrańców jurorów znaleźli się najlepsi i najciekawsi muzycy, których oglądaliśmy w odcinkach castingowych. W półfinałach zobaczymy: Przemysława Radziszewskiego, Tomasza Kowalskiego, Dawida Klabeckiego, Piotra Kitę, Ilonę Chylińską, Katarzynę Grzesiek, Alicję Monczkowską, Anetę Majeran, Macieja Krystkowiaka, Michała Łoniewskiego, duet Oho Koko, dziewczyny z Bass, Dziubek Band, G.D.P. Squad, Trzynasta w Samo Południe, Oberschlesien, Jenna Eight, Hatbreakers, The Toobes, Mateusza Ziółko,
Jan Niezbendny Band, Camero Cat, Dolls Insane, Alicetea, Beer Coaster, Jamaican Accordion, All Sounds Allowed, Brain's All Gone, Iwonę Kmiecik, Tune, Olgę Matuszewską i Tomasza Mrozka.

„Tylko taniec” powstaje na licencji programu “Got to Dance” – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale - Sky One w grudniu 2009 roku. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji formatu „Must be the music”, również realizowanego w Telewizji Polsat. Producentem obu programów jest Jan Kępiński.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także