Talent ShowMust be the music i Tylko taniec: Widzowie to kochają!

Must be the music i Tylko taniec: Widzowie to kochają!

Must be the music i Tylko taniec: Widzowie to kochają!
Źródło zdjęć: © Polsat

15.10.2012 11:07, aktual.: 25.11.2013 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drugi półfinał „Tylko muzyka. Must be the music” obejrzało w miniony wieczór blisko 3,4 mln widzów, z kolei ostatni odcinek castingowy 2. serii „Tylko taniec. Got to dance” obejrzało tym razem blisko 3 mln widzów – jest to najlepszy wynik tanecznego show pod względem liczby widzów w tym sezonie. Program zanotował wzrost w stosunku do poprzedniego odcinka o ponad 276 tys. widzów. Telewizja POLSAT, zarówno w piątek jak i w niedzielę, w trakcie nadawania show, była liderem w grupie komercyjnej 16-49, natomiast wczoraj, w trakcie nadawania „Tylko muzyka”, Polsat okazał się również liderem w grupie wszystkich badanych 4+.

„Tylko muzyka. Must be the music” obejrzało wczoraj prawie 3,4 mln widzów – w trakcie jego nadawania, Telewizja POLSAT po raz kolejny pokonała TVN, który nadaje w tym samym paśmie „Masterchefa” – konkurencyjny program obejrzało wczoraj łącznie 3 mln 059 tys. widzów. W drugim półfinale „Tylko muzyka” poznaliśmy kolejnych dwóch finalistów show – charyzmatycznego rockmana Tomka Kowalskiego oraz – jak określił go sam Sztaba – „lepszego w dołach od samego Eltona Johna”, Piotra Kitę.

Telewizja POLSAT w miniony weekend znów zanotowała bardzo dobre wyniki oglądalności w trakcie nadawania swoich show - w piątek i niedzielę, podczas „Tylko taniec” i „Tylko muzyka”, była stacją numer jeden w grupie komercyjnej 16-49: piątek z wynikiem 20,3% SHR, w niedzielę 22,32% SHR.

W niedzielę też, w trakcie nadawania „Tylko muzyka”, Polsat był liderem z wynikiem na poziomie 19,75% SHR w grupie wszystkich badanych 4+.

Polsat zanotował również bardzo dobre wyniki obu show wśród najmłodszych widzów, między 16 a 24 rokiem życia. „Tylko muzykę. Must be the music” oglądało w grupie młodych – 32,90% SHR, z kolei „Tylko taniec. Got to dance” obejrzało w grupie młodych 27,33% SHR. Udziały te zapewniły stacji, w trakcie nadawania obu show, pozycję numer jeden w badanej grupie wiekowej.

Tomasz Kowalski i Piotr Kita dołączyli do grona finalistów IV edycji „Tylko muzyka. Must be the music”. Ten wybór widzów nie powinien nikogo dziwić - obaj panowie, obok Katarzyny Grzesiek byli również faworytami jurorów. Drugie miejsce zajął skromny nauczyciel muzyki Piotr Kita, który w programie znów zachwycił wspaniałym głosem, tym razem śpiewając przebój Eltona Johna „Nikita”. - Dolne dźwięki ma pan lepsze niż Elton John – komplementował go Adam Sztaba, a Kora dodała:

- Jest pan wzruszający. Bezapelacyjnie, pierwsze miejsce zajął Tomasz Kowalski, który dał najbardziej wzruszający występ tego wieczoru. Jego interpretacja „Jednego serca” Czesława Niemena wywołała łzy. Adam Sztaba podkreślał, ze właśnie takich głosów brakuje na polskiej scenie muzycznej, Wojtek Łozowski zauważył, że Tomek śpiewa tak jakby te klasyczne polskie utwory były pisane dla niego, ale najmocniejszy głos należał do Elżbiety Zapendowskiej: - Jeżeli takie emocje będą walić ze sceny, to ja naprawdę umrę, a jeszcze tego nie chcę – mówiła, wyraźnie wzruszona, jurorka.

- Jesteś moim absolutnym faworytem. Chciałabym, żebyś wygrał ten program – dodała.

Gościem specjalnym odcinka był Maciej Czaczyk. Zwycięzca II edycji „Tylko muzyka. Must be the music” zaśpiewał swoją premierową piosenkę „Liście na wietrze”.

W piątek obejrzeliśmy szósty i zarazem ostatni już odcinek castingowy II edycji „Tylko taniec” – od najbliższego piątku, tj. od 19 października, ruszają odcinki półfinałowe – na żywo. W ostatnim odcinku emocji nie zabrakło. Damian ma 25 lat i mieszka w Olsztynie. Tańcem zainteresował się dzięki koledze z klasy - najpierw "brekiem", a z czasem też "electric boogie".

Poppingu nauczył się sam. Z czasem rozwinął na tyle swoje umiejętności, że został instruktorem tańca. Dziś tańczy i uczy tańczyć. Po występie Damiana Malitowski stwierdził:

- Z tym stylem animation, myślę, na tej scenie, za mało jest to widowiskowe, żeby tak zagrało, żebyś przeszedł dalej, żebyś zrobił wrażenie, żebyśmy za tym poszli. Kiedy Damian zszedł po występie na backstage - jurorzy nie mogli się dogadać w kwestii jego wykonu.

Mazurówna rzuciła od niechcenia: - Słaby, po prostu. Słabiusieńko.

Alan: - Jest bardzo dobrze!

Mazurówna: - E, tam.

Alan: - Wiem o co chodzi! On technicznie tańczy super, tylko nie do tego programu, moim zdaniem. On ma tu przyjść i rozwalić, a nie było tego. Ale technicznie tańczy świetnie!

Interesujący okazał się też występ formacji Namaste. Dlaczego bollywood? Bo jak mówi głównodowodząca całej trójki - Iza, postanowiły, że w Ciechanowie trzeba zrobić coś, czego tak naprawdę nie ma. Ich występ wzbudził sporo entuzjazmu na widowni.

Jurorzy komentowali: - Nie jestem jakoś bardzo przekonany do tego tańca, ciężko mi też go oceniać, bo pierwszy raz go widzę na oczy, na żywo, ale jakoś tak się dobrze bawiłem, i śmiać mi się chciało (śmiech)

- Ja też nie jestem do końca przekonana - nawet mało przekonana - ale może uszyj tę bluzkę, poćwiczcie jeszcze, i będzie lepiej – tak oceniła Mazurówna.

Liszowska dodała zachwycona: - Czasem słońce, czasem deszcz, Wy tutaj dałyście tylko promienie słońca - słońce mnie tutaj ogrzało, Wasze uśmiechy mnie ogrzały, Wasza energia mnie ogrzała, a Ty Iza, rzeczywiście lubisz się wyróżniać - przepraszam koleżanki - ale masz taką dynamikę, taka energię, że głównie Ty skupiasz na sobie uwagę. Widać, że to kochasz, i tego nie da się oszukać.
Michał skończył: - Wiem, że w Ciechanowie, jak w Polsce, pochmurno bywa, więc postanowiłem trochę słońca Wam dać.

W piątkowym odcinku poznaliśmy również wszystkich półfinalistów 2. edycji „Tylko taniec. Got to dance”. Oto oni, w kolejności przypadkowej: duet Jekaterina Romankova i Justas Kucinskas, Maja Więckowska i Michał Nowotczyński, Grzegorz Moczko, Patman Crew, Remember The Feeling, Krzysztof Kozak, Lyana Degoeva, Adrian Bernaś, Sandra Tryba, Mateusz Nazimek, Natalia Wojciechowska, Fresh Flava, Damian Czeszewski (z partnerką), Sztewite Gang, Szach Mat, Miniatury i Butterfly Crew, Super Dorośli From Caro Dance, DNA Crew, Atom Kids, Beta, Swing Step, FNF, Szał, 26-600 Studio oraz formacja Temptation. Ich wszystkich zobaczymy w trzech najbliższych odcinkach półfinałowych, począwszy od piątku 19 października. Wielki Finał 2. edycji „Tylko taniec. Got to dance” już 9 listopada.

„Tylko taniec” powstaje na licencji programu “Got to Dance” – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale - Sky One w grudniu 2009 roku. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji formatu „Must be the music”, również realizowanego w Telewizji POLSAT. Producentem obu programów jest Jan Kępiński.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także