Michał Wójcik bawi Polaków od 20 lat. Jego żonie nie było do śmiechu

Michał Wójcik bawi Polaków od 20 lat. Jego żonie nie było do śmiechu
Źródło zdjęć: © East News

14.06.2019 12:52, aktual.: 14.06.2019 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich komików. Jako wampir Tofik czy kelner w chińskiej restauracji zjednał sobie rzeszę fanów, którzy długo nie mieli pojęcia o jego problemach w życiu prywatnym.

Michał Wójcik jest fundamentem Ani Mru-Mru, choć wbrew pozorom nie należał do składu założycielskiego. Z pierwotnej obsady ostał się tylko Marcin Wójcik (zbieżność nazwisk przypadkowa), zaś Michał Wójcik dołączył do niego na początku 2000 r. Kilka miesięcy później skład uzupełnił Waldemar Wilkołek i właśnie takie Ani Mru-Mru zaczęło szybko zdobywać uznanie na scenie kabaretowej.

Sukcesy, pełne widownie, festiwale, ogólnopolskie trasy – wszystko to miało swoją cenę, o której Michał Wójcik mówił po latach śląskiej gazecie "Nasze miasto":

"Ktoś kiedyś powiedział, i u mnie się to sprawdza, że jak jest dobrze w pracy, to źle w domu i odwrotnie".

Wójcik nie zagłębiał się wtedy w szczegóły, ale wkrótce wyszło na jaw, że w jego domu działo się naprawdę źle. Sceniczny wesołek i ulubieniec Polaków był mężem Agnieszki Kałuży, która przez 4 lata walczyła o rozwód z orzeczeniem winy Wójcika. Kobieta wiedziała, że mąż ją zdradzał z wieloma kobietami, a nawet nagrywał filmiki. Kabareciarz nie miał nic na swoją obronę, a winy nie dało się ukryć. Szczególnie, gdy jeszcze przed rozwodem na świat przyszło trzecie nieślubne dziecko Wójcika. Z trzecią kobietą.

Obraz
© Michał Wójcik i Ewa Tecel, matka Charlie'ego/East News

Kałuża ogłosiła triumf dopiero po 4 latach batalii sądowej. Była wolna, a orzeczenie wyłącznej winy Wójcika sprawiło, że sąd przyznał jej alimenty w wysokości 5 tys. zł miesięcznie.

Po rozwodzie zrobiło się głośno o rosnących długach Wójcika i rozstaniu z matką trzeciego dziecka. O kolejnej zmianie w życiu członka kabaretu Ani Mru-Mru poinformował niedawno tygodnik "Na Żywo". Okazało się, że 47-latek znowu został ojcem. I znowu ma dziecko z inną kobietą.

- Brał udział w zajęciach, które miały mu pomóc odzyskać równowagę w życiu… i zakochał się po raz kolejny – zdradził informator tygodnika. Wiadomo, że czwarty potomek Michała Wójcika dostał imię po tacie. Jego starsze rodzeństwo to 19-letnia Julia, 14-letni Jakub i 5-letni Charlie.

Obraz
© ONS.pl

Michał Wójcik stroni od mówienia o życiu prywatnym i woli się skupiać na pracy. 20 lat od powstania kabaret Ani Mru-Mru cały czas daje masę występów i ma zapełniony grafik do początku przyszłego roku. Występy uwielbianych kabareciarzy można ponadto oglądać w Telewizji WP, która emituje programy "Mistrzowie kabaretu" i "Kabaret na żądanie". W tym drugim na życzenie zaproszonych VIP-ów oprócz Ani Mru-Mru występują: Artur Andrus, Kabaret Moralnego Niepokoju, grupa Łowcy. B, Kabaret Młodych Panów, Jurki, Kabaret Skeczów Męczących oraz Formacja Chatelet.

Oglądaj "Kabaret na żądanie" w Telewizji WP w piątek 14 czerwca o 20:00. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (158)
Zobacz także