Michał "Kempa" Kempa zwycięzcą I edycji "Stand up. Zabij mnie śmiechem"!

Michał "Kempa" Kempa zwycięzcą I edycji "Stand up. Zabij mnie śmiechem"!
Źródło zdjęć: © Polsat

22.11.2010 11:47, aktual.: 25.11.2013 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sobotni finałowy odcinek „Stand up. Zabij mnie śmiechem” wyłonił najlepszego polskiego kabareciarza – amatora, którym okazał się 22-letni student prawa z Bielska – Białej Michał Kempa. W tym niezwykłym finałowym starciu, decyzją widzów, pokonał dwójkę niełatwych konkurentów, dwie kobiety: Aldonę Jankowską i Annę Pitułę.

Ten młody student prawa, fan kolarstwa, punk rocka i czeskiego kina, wystąpił zaledwie 4 razy w „Stand up. Zabij mnie śmiechem”, i w ciągu kilku dni zyskał rzeszę fanów w Internecie. Na popularnym na całym świecie serwisie youtube.com, Kempa w krótkim czasie doczekał się kilkudziesięciu tysięcy odsłon swoich występów w Telewizji POLSAT. Po finałowym, 5 występie, liczba wejść wciąż rośnie. Na samym tylko Facebook’u nikomu wcześniej nieznany chłopak doczekał się kilku tysięcy sympatyków swojej stand up’owej twórczości.

W opisie Michała na jego profilu na Facebook’u widnieje taki oto komunikat: „Kempa nie zna pokory i pozwolił, żeby zrobili mu fanpejdża mimo, ze nie osiągnął nic, a jak raz gdzieś wystąpił to przegrał. Ale powiedział raz jak jechał z babą w pociągu i ludzie nieznajomi zaczęli go dodawać na fejsbuku. Nie mówi Kempa, że nie jest to miłe, ale inni znajomi patrzą na niego krzywo. Więc postanowił wkurzyć ich jeszcze bardziej i pozwolił, żeby łaskawie założyli mu fanpejdża.”

Kempa sam o sobie mówi: „W zasadzie to jestem takim facetem trochę pomiędzy dwoma światami. Z jednej strony studiuję prawo, jestem przykładnym synem, bratem, uczniem, z drugiej, występuję w programie i opowiadam o tym, jak spotkałem grubą babę w pociągu. Jeżdżę na różne muzyczne festiwale, noszę trampki i dziwne fryzury…”.

Czy spodziewał się wygranej?: „Kompletne zaskoczenie. Trzy noce nie spałem z powodu tych cholernych kartek. Spodziewałem się, że może być śmiesznie, ale raz już byłem śmieszny i zająłem 3. miejsce.”

Telewizja POLSAT od lat z sukcesami stawia na kabarety. Świadczyć o tym może niewątpliwy sukces Kabaretonów na „Sopot TOPtrendy Festiwal”, cykl programowy „Piotr Bałtroczyk przedstawia”, czy też rokroczne „Kabaretobranie”. Oczywistym było stworzenie programu, w którym młodzi, nieznani jeszcze ludzie będą mogli zaprezentować swój komediowy talent i stanąć w szranki o główną nagrodę – stypendium w jednej z Comedy School w USA – Manhattan Comedy School.

Tak jak przed laty wystartowała liga młodych kabaretów, np. Ani Mru Mru, Łowcy. B czy Neonówka, które dziś są niekwestionowanymi gwiazdami, tak i teraz mamy nadzieję, że i dzięki temu programowi wyłonimy nowe osobowości świata kabaretu i rozrywki. Założeniem programu było pokazanie szerokiej publiczności gatunku jeszcze mało rozpowszechnionego w Polsce, za to bardzo popularnego w innych krajach, królującego w USA. Do tej pory stand up pokazywany był w wielu polskich klubach, gdzie cieszy się ogromną popularnością. Telewizja POLSAT postanowiła pokazać go szerokiej publiczności, i sprawdziło się.

Pierwsza edycja, realizowanego na żywo „Stand up. Zabij mnie śmiechem” jesienią 2010 roku, była chętnie oglądanym telewizyjnym programem rozrywkowym. Średnio, w trakcie całego sezonu (tj. 8 odcinków w serii), co tydzień przed telewizorami program gromadził ok. 2 milionów widzów (źródło: Nielsen Audiencje Measurement). Najchętniej oglądanym był odcinek finałowy z 20 listopada 2010r. – oglądało go blisko. 2,5 mln widzów.

Zobacz także:

[

Jurorzy poza godzinami pracy ]( http://teleshow.pl/gid,12148540,img,12150567,kat,1024837,title,Jurorzy-poza-godzinami-pracy,galeria.html )
[

Nie uwierzycie, jak Monika Olejnik wyglądała 20 lat temu! ]( http://teleshow.pl/gid,12135614,img,12135695,kat,1024837,title,Nie-uwierzycie-jak-Monika-Olejnik-wygladala-20-lat-temu,galeria.html )
[

Agnieszka Szulim przed laty ]( http://teleshow.pl/gid,12142075,img,12142266,kat,1024837,title,Agnieszka-Szulim-przed-laty,galeria.html )
[

Rusin: Miło na planie, g...no na ekranie! ]( http://teleshow.pl/gid,12141656,img,12141719,kat,1024837,title,Rusin-Milo-na-planie-gno-na-ekranie,galeria.html )

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także