Trwa ładowanie...

Lekarze wracają na ostry dyżur?

Share
Lekarze wracają na ostry dyżur?
Źródło: Warner Bros.
d3kg77a

Okazuje się, że strajk scenarzystów przyniósł pozytywne skutki nie tylko w postaci wzrostu zarobków strajkujących. Parę seriali skorzystało na nim również.

Tegoroczny 14. sezon najpopularniejszego i najdłużej granego dramatu medycznego Ostrego dyżuru miał być jego ostatnim. Serial, który przyniósł sławę takim aktorom jak George Clooney (dr Doug Ross) czy Goran Višnjić (dr Luka Kovac), chciał w ostatniej serii sprowadzić do odcinka finałowego jak najwięcej byłych lekarzy. Jednak okazało się, że stosunkowo nowe postacie takie jak dr Neela Rasgotra (Parminder Nagra), czy dr Tony Gates (John Stamos)
będą ratować kolejne ludzkie istnienia jeszcze co najmniej przez jeden rok. Ostry dyżur prawdopodobnie powróci na 15. sezon. Podobno zamówiono 22 nowe odcinki.

d3kg77a

Drugim serialem, który skorzystał na strajku scenarzystów jest produkcja Agenci NCIS. Kolejny 6. już sezon zostanie rozszerzony aż do 28 odcinków. Tym samym agent Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon) rozwiąże więcej niż zazwyczaj kryminalnych zagadek wśród sił mundurowych.

A jak mają się te wiadomości do strajku scenarzystów? Po prostu scenarzyści Ostrego dyżuru mieli o wiele więcej przygotowanych epizodów, które nie zmieszczą się w bieżącym sezonie. A producenci serialu chcą zakończyć serial tak, by nie rozczarować swoich fanów. Dzięki temu powstaną dodatkowe epizody, które zepną wszystkie wątki w całość. Tak samo ma się sytuacja z Agentami NCIS. Nie zostaną wyemitowane wszystkie zaplanowane odcinki, więc część epizodów zostanie przeniesiona, a część wątków dodatkowo rozwinięta w przyszłym sezonie.

d3kg77a

Podziel się opinią

Share
d3kg77a
d3kg77a