Trwa ładowanie...
28-02-2017 07:53

Kurski odwołał premierę spektaklu, bo gra w nim Wyszyńska. Zmieni zdanie pod jednym warunkiem

Jeszcze niedawno na fali afery o spektakl "Klątwa", Jacek Kurski zdecydował, że Dwójka nie pokaże zaplanowanej na kwiecień premiery spektaklu Teatru Telewizji "Biały dmuchawiec" z Julią Wyszyńską w roli głównej. Teraz twierdzi, że przedstawienie może się znaleźć się na antenie Telewizji Publicznej, ale stawia jeden warunek.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kurski odwołał premierę spektaklu, bo gra w nim Wyszyńska. Zmieni zdanie pod jednym warunkiemŹródło: AKPA
d4kzwhg

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, premierową emisję "Białego dmuchawca" (w ramach niedzielnego pasma "Studio teatralne Dwójki") zaplanowano już jesienią 2016 roku. To wtedy spektakl został wpisany do kwietniowej ramówki Dwójki. Po aferze ze spektaklem "Klątwa", Jacek Kurski postanowił o jego niedopuszczeniu na antenę TVP2. - Decyzja o zdjęciu spektaklu, gdzie pani Julia Wyszyńska grała główną rolę, była dla mnie bardzo bolesna. Ale jeżeli komuś myli się telewizja publiczna z domem publicznym to jako prezes TVP muszę go z tego błędu wyprowadzić. W dodatku kwiecień to miesiąc papieski – argumentował swoją decyzję na łamach portalu wirtualnemedia.pl.

Prezes TVP zaznaczył jednak, że nie rezygnuje definitywnie ze spektaklu. Stacja może go wyemitować, ale pod warunkiem, że rolę Wyszyńskiej zagra inna aktorka.

- Nie chcę, żeby teraz było tak, że wszelkie produkcje, w których pani Wyszyńska zagrała, będą złe. Nie chcemy odpowiedzialności zbiorowej. Ale wyemitowanie spektaklu z Julią Wyszyńską w roli głównej byłoby opowiedzeniem się po jej stronie. Myślę, że ciekawą propozycję dla autorów i producentów tego spektaklu będzie miała Dwójka i dyrekcja programowa. Chcemy wyemitować ten spektakl, ale z nową aktorką w roli głównej. Dzieło aktorów nie może być zmarnowane - dodał.

d4kzwhg

Spektakl, którego emisję decyzją prezesa Kurskiego odwołano, opowiada historię studentów szkoły filmowej Mateusza i Karoliny, którzy prowadzą prywatne śledztwo w sprawie morderstwa w góralskiej wsi. Sztuka została wyprodukowana w 2015 roku przez WFDiF w cyklu Teatroteka. Oparta jest na tekście Mateusza Pakuły, a wyreżyserowała ją Agata Dyczko. W rolę Karoliny wciela się znana z "Klątwy" i "Na dobre i na złe" Julia Wyszyńska. W obsadzie znaleźli się także m.in. Andrzej Plata (Mateusz), Dobromir Dymecki (Jan Liszaj) i Paweł Tomaszewski (Barman).

Przypomnijmy, że Julia Wyszyńska zagrała w spektaklu Teatru Powszechnego "Klątwa". W wywołującym wiele kontrowersji przedstawieniu, Wyszyńska odgrywa bohaterkę, która w jednej ze scen symuluje seks oralny z figurą Jana Pawła II, a w innej mówi o niedoszłej zbiórce na morderstwo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4kzwhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kzwhg