Trwa ładowanie...

Które telewizje są gay-friendly?

Share
Które telewizje są gay-friendly?Źródło: oficjalna strona ABC
d40lfad

HBO najczęściej spośród wszystkich telewizji pokazuje postacie homoseksualne - wynika z analizy Gay & Lesbian Alliance Against Defamation. Działacze organizacji doliczyli się aż 14 produkcji pokazujących życie gejów i lesbijek, emitowanych w primie-time - donosi Dziennik.pl.

Do wyróżnienia stacji HBO przyczyniły się takie produkcje jak "True Blood", Entourage" i "The No. 1 Ladies' Detective Agency".

Na drugim miejscu uplasowała się stacja Showtime, a to dzięki takim produkcjom jak "L word", "The United States of Tara", czy "Weeds".

Na trzecim miejscu znalazła się stacja ABC. Organizacja GLAAD wskazała tutaj jako przykładne produkcje "Bracia i siostry" z wątkiem gejowskim Kevina i Scotty'ego, "Gotowe na wszystko" - tu Andrew, syn Bree jest homoseksualistą, oraz "Chirurgów" z biseksualną dr Callie Torres.

Działacze organizacji GLAAD analizowali seriale, programy nadawane na żywo, oraz magazyny informacyjne pięciu największych amerykańskich stacji (ABC, CBS, NBC, Fox i CW), oraz największych telewizji dostępnych w sieci kablowej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40lfad

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40lfad
d40lfad