Trwa ładowanie...

Krzysztof Skiba oskarża TVP. Żąda miliona złotych odszkodowania

Krzysztof Skiba wydał oficjalne oświadczenie odnośnie bezprawnego wykorzystania piosenki zespołu Big Cyc w programie "W tyle wizji" emitowanym przez TVP Info. Artysta oczekuje od Telewizji Polskiej zadośćuczynienia.

Krzysztof Skiba oskarża TVP. Żąda miliona złotych odszkodowaniaŹródło: PAP
d3mczp4
d3mczp4

Chodzi dokładnie o piosenkę "Jak słodko zostać świrem", która była tłem do materiału wyśmiewającego uczestników antyrządowych protestów pod Sejmem. O programie, który został wyemitowany 23 lipca 2018 r., zespół Big Cyc poinformowali fani.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Krzysztofa Skiby, który w imieniu zespołu wyraził swój niepokój i oburzenie. Dodatkowo muzyk oczekuje od TVP odszkodowania w wysokości miliona złotych, które zostaną przelane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe, jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej" - napisał Krzysztof Skiba.

d3mczp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mczp4