Krystyna Loska skończyła 75 lat

Krystyna Loska skończyła 75 lat
Źródło zdjęć: © AKPA

25.07.2012 14:52, aktual.: 25.11.2013 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

*Krystyna Loska, wieloletnia spikerka i prezenterka telewizyjna, skończyła właśnie 75 lat. Jest niekwestionowaną ikoną polskiej telewizji, w której przepracowała 35 lat.*

Krystyna Loska urodziła się 25 lipca 1937 roku w Tychach. Karierę spikerki rozpoczynała od radia. W katowickiej rozgłośni prowadziła audycję dla młodzieży. Potem postanowiła spróbować sił w Telewizji Katowice. Związała się z nią w latach 50. XX wieku. Na początku czytała listy dialogowe filmów. Jednocześnie studiowała na wydziale aktorskim szkoły teatralnej.

Po dziesięciu latach pracy w katowickiej telewizji przeniosła się do Warszawy, gdzie pracowała w Telewizji Polskiej jako prezenterka i konferansjerka. Słynęła z umiejętności zaprezentowania z pamięci programu telewizyjnego na cały dzień. Prowadziła festiwale m.in. w Opolu i w Sopocie, była współprowadzącą bloku rozrywkowego Studio Gama.

Krystyna Loska też zagrała siebie w kilku filmach jak „Milion za Laurę”, „Brunet wieczorową porą”, „Po drodze”, „Bal na dworcu w Koluszkach” i w serialu „Alternatywy 4”.

Krystyna Loska na emeryturę przeszła w 1994 roku. W Telewizji Polskiej przepracowała 35 lat. Odtąd pojawia się w telewizji gościnnie. W roku 2006 roku poprowadziła jeden z koncertów na organizowanym przez TVN Sopot Festivalu.

Jest żoną Henryka Loski (działacza piłkarskiego, współpracownika Kazimierza Górskiego) i matką prezenterki Grażyny Torbickiej.

Obraz
© (fot. AKPA)

Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także