Trwa ładowanie...
19-01-2014 15:40

"Klondike": Pierwszy serial fabularny Discovery Channel

"Klondike": Pierwszy serial fabularny Discovery ChannelŹródło: Discovery Channel
d2hc8nz
d2hc8nz

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta *"Klondike" to pierwszy serial fabularny w historii Discovery Channel. Ukazuje niezwykłe losy poszukiwaczy złota w odległym i niebezpiecznym regionie Klondike w północnej Kanadzie. W rolę głównego bohatera wcielił się Richard Madden, znany z "Gry o Tron". Towarzyszą mu uznani aktorzy, m.in. Tim Roth i Sam Shepard. Serial powstał na kanwie powieści kanadyjskiej pisarki i historyczki, Charlotte Gray. Przekonaj się na własne oczy, jak wyglądała bezwzględna walka o przetrwanie i zdobycie bogactwa na mroźnych rubieżach cywilizowanego świata.*

GORĄCZKA ZŁOTA

W XIX-wiecznym Dawson City w północnej Kanadzie szanse na zostanie milionerem były równie wielkie, jak szybka śmierć od kuli bandyty. W 1897 roku w okolicach tego miasteczka w pobliżu koła polarnego odkryto ogromne ilości najszlachetniejszego z metali – złota. W ciągu kilku miesięcy tysiące ludzi z całej Ameryki Północnej ruszyły w dolinę Klondike w poszukiwaniu bogactwa. Wszyscy dzielili to samo marzenie – zdobycie prawdziwej fortuny. Ich śladem pójdzie dwójka przyjaciół z dzieciństwa Bill Haskell (w tej roli Richard Madden) i Byron Epstein (Augustus Prew). Mężczyźni wkrótce odkryją, że w Klondike poszukiwanie złota często idzie w parze ze śmiercią.

Będziemy świadkami jak Bill i Epstein najpierw wyruszają w długą i niebezpieczną podróż na północ. Zobaczymy, w jaki sposób przechodzą przez kanion Martwego Konia i zmagają się ze śmiertelnie niebezpieczną lawiną na morderczej drodze Chilkoot Pass. Kiedy już uda im się dotrzeć na miejsce, dowiedzą się, że czyhające na nich zagrożenia wcale się nie skończyły.

MIEJSCE, KTÓRE ZABIJA

Oczami głównego bohatera Billa Haskella zobaczymy losy osób, których przyciągnęła chciwość i możliwość szybkiego zdobycia fortuny w Klondike – zachłannych spekulantów, uwodzicielskich kurtyzan, zdesperowanych poszukiwaczy, a także rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. To emocjonująca opowieść o przyjaźni i ambicji w miejscu, gdzie chciwość i desperacja napędzały serca i umysły ludzi pragnących zdobyć fortunę. To także historia dramatycznych zmagań człowieka z siłami natury w świecie, w którym każdy czyn niósł za sobą poważne konsekwencje, a surowe warunki atmosferyczne zwiększały śmiertelne zagrożenia.

d2hc8nz

W "Klondike" nie zabraknie także wartkiej akcji, namiętnej miłości oraz tajemniczej zbrodni. Inspiracją dla bohaterów występujących w serialu były autentyczne osoby, które w 1897 roku znalazły się w Klondike. Wśród nich był także słynny pisarz Jack London, którego postać również została ukazana w serialu.

O SERIALU

Zdjęcia do wyprodukowanego przez Ridleya Scotta 6-odcinkowego serialu "Klondike" rozpoczęły się w marcu 2013 roku. Jego reżyserem jest Simon Cellan Jones („Generation Kill: Czas wojny”, „Zakazane imperium”). Scenariusz napisał Paul Scheuring („Prison Break”). Budżet serialu wyniósł ponad 25 mln dolarów.

W obsadzie "Klondike" obok Richarda Maddena i Augustusa Prew’a zobaczymy także znaną z „Jaśniejszej od gwiazd” Abbie Cornish w roli Belindy – najbogatszej kobiety w Dawson City, a także Tima Rotha („Cztery pokoje”, „Pulp Fiction”), jako Hrabiego. Ponadto, pojawią się m.in. Sam Shepard („Helikopter w ogniu”, „Bracia”), Martin Csokas („Władca Pierścieni”, „Alicja w krainie czarów”) czy Tim Blake Nelson („Raport mniejszości”, „Bukowski”).

Premiera serialu fabularnego *"Klondike" w Polsce odbędzie się już 13 lutego, w czwartek, o godz. 22.00 na Discovery Channel.*

d2hc8nz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hc8nz