Trwa ładowanie...
d1g2lr4

Klondike

Najnowsze informacje
4.2
(28 głosów)
Oceń:

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta "Klondike" to pierwszy serial fabularny w historii Discovery Channel. Ukazuje niezwykłe losy poszukiwaczy złota w odległym i niebezpiecznym regionie Klondike w północnej Kanadzie.

Oczami głównego bohatera, Billa Haskella, widzimy losy osób, których przyciągnęła chciwość i możliwość szybkiego zdobycia fortuny w Klondike – zachłannych spekulantów, uwodzicielskich kurtyzan, zdesperowanych poszukiwaczy, a także rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

"Klondike" To emocjonująca opowieść o przyjaźni i ambicji w miejscu, gdzie chciwość i desperacja napędzały serca i umysły ludzi pragnących zdobyć fortunę. To także historia dramatycznych zmagań człowieka z siłami natury w świecie, w którym każdy czyn niósł za sobą poważne konsekwencje, a surowe warunki atmosferyczne zwiększały śmiertelne zagrożenia.

W "Klondike" nie brakuje także wartkiej akcji, namiętnej miłości oraz tajemniczej zbrodni. Inspiracją dla bohaterów występujących w serialu były autentyczne osoby, które w 1897 roku znalazły się w Klondike. Wśród nich był także słynny pisarz Jack London, którego postać również została ukazana w serialu.

W rolę głównego bohatera "Klondike" wciela się Richard Madden, znany z "Gry o Tron". Towarzyszą mu uznani aktorzy, m.in. Tim Roth i Sam Shepard.

Reżyserem serialu "Klondike" jest Simon Cellan Jones ("Generation Kill: Czas wojny", "Zakazane imperium"). Scenariusz napisał Paul Scheuring ("Prison Break"). Budżet produkcji wyniósł ponad 25 mln dolarów.

Serial "Klondike" powstał na kanwie powieści kanadyjskiej pisarki i historyczki - Charlotte Gray.

Klondike
Tytuł oryginalny

Klondike

Gatunek

dramat, serial, western

Kraj produkcji

USA

Obsada

Augustus Prew (Byron Epstein)

Tim Roth (The Count)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g2lr4
d1g2lr4
d1g2lr4