Seriale polskieJuż jest spot promujący "Koronę królów! "Ugrzecznione intrygi pałacowe, sztywne dialogi"

Już jest spot promujący "Koronę królów! "Ugrzecznione intrygi pałacowe, sztywne dialogi"

Już jest spot promujący "Koronę królów! "Ugrzecznione intrygi pałacowe, sztywne dialogi"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

11.11.2017 10:08, aktual.: 11.11.2017 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa produkcja TVP wzbudza sporo emocji. Historyczna telenowela opowiadać będzie o kulisach władzy i opisywać losy wybitnych monarchów w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka. W sieci pojawił się pierwszy spot.

Akcja serialu rozpocznie się na łożu śmierci Łokietka i opowie losy ostatniego z dynastii Piastów. Nowa produkcja TVP po raz pierwszy miała zostać wyemitowana 21 listopada 2017 r. o godz. 18:55. Planowo serial miał być emitowany cztery razy w tygodniu. Niedawno okazało się jednak, że premiera zostanie przesunięta na styczneń 2018 r. Telewizja Polska nie podała jednak powodów swojej decyzji.

Przypomnijmy, że w obsadzie serialu znaleźli się Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki)
, Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska) i inni. Epizodycznie mają pojawić się także Grażyna Szapołowska i Jerzy Zelnik. Scenariuszem opiekuje się Ilona Łepkowska.

W piątek, 10 listopada, w sieci pojawił się pierwszy spot promujący "Koronę królów". Pod filmikiem pojawiło się kilka komentarzy, niestety nie brzmią one najlepiej.

"Średnio to wygląda, jak TVP chce tykać historię i klepać seriale to niech lepiej zostanie w II wojnie światowej. Zła jest również ta 12 w górnym rogu - za ugrzecznione intrygi pałacowe (zamkowe) i rozwijanie chrześcijaństwa na wschód (jakoby tam już chrześcijan Rusinów nie było) i sztywne dialogi o poganach to ja podziękuję. Scenarzysta pewnie płakał jak pisał dialogi", "Tyle hajsu z abonamentu na takie coś. Smutne", "A gdzie smoki? Biali wędrowcy? Sex?".

A wy co sądzicie?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także