Trwa ładowanie...
07-10-2013 16:33

"Iluminacja": 2. sezon serialu już na DVD!

"Iluminacja": 2. sezon serialu już na DVD!Źródło: HBO
d4gto2f
d4gto2f

Telewizja HBO zdążyła już przyzwyczaić swoich widzów do tego, że w swoich produkcjach nie unika tematów trudnych i drażliwych, ale potrafi o nich opowiadać z zainteresowaniem i przymrużeniem oka. Najnowszy serial z uhonorowaną Złotym Globem Laurą Dern „Iluminacja” to gorzko-zabawna opowieść o kobiecie po przejściach starającej ułożyć sobie życie na nowo. Drugi sezon serialu już na DVD!

Jellicoe (Laura Dern) ma 40 lat i za sobą załamanie nerwowe. Po miesięcznym pobycie w ośrodku terapeutycznym powraca do rodzinnej Kalifornii by rozpocząć nowe życie. Bardzo chce, żeby jej się udało. Codziennie medytuje, pracuje nad sobą i wierzy, że w ten sposób może zmienić życie nie tylko swoje, ale również innych. Niestety, „inni” nie są do tego przekonani.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29396,title,Iluminacja,serial.html )**

d4gto2f

Po powrocie do Kalifornii Jellicoe zamieszkuje wspólnie ze swoją matką Helen (Diane Ladd – w rzeczywistości matka Laury Dern) oraz odnawia relacje z byłym mężem Levim (Luke Wilson), który walczy z nałogiem i również ma problemy z odnalezieniem swojego miejsca w świecie.

Nowa” Jellicoe powraca również do pracy w swojej dawnej firmie Abaddon Industries. Co prawda na innym stanowisku i w innym dziale niż przed terapią, ale kobieta widzi w tym przeznaczenie. W nowym miejscu jest bowiem świadkiem wielu korporacyjnych nadużyć i korupcji. Przepełniona dobrymi intencjami zmieniania świata Jellicoe postanawia z tym walczyć. Podejmuje się momentami komicznej misji przemienienia swojej korporacji w bardziej świadomą i odpowiedzialną. Przy pomocy współpracownika Tylera (Mike White) włamuje się do systemu firmy i zdobywa obciążające korporację dowody. Werbuje też do pomocy dziennikarza Jeffa Flendera (Dermot Mulroney), który pomaga jej napisać demaskatorski artykuł. Zobacz nowy sezon doskonałego serialu, w którym Amy zrobi wszystko, aby zostać „kreatorem zmian”.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29396,title,Iluminacja,serial.html )**

d4gto2f

Twórcami serialu są dwukrotny zdobywca nagrody Independent Spirit Award (niezależnego Oscara) Mike White (scenarzysta m.in. przebojowej komedii „Szkoła rocka”) oraz nominowana do Oscara® aktorka Laura Dern („Historia Rose”), która w „Iluminacji” zagrała również główną rolę. Obok niej w serialu wystąpili m.in.: nominowana do 3 Oscarów® Diane Ladd („Dzikość serca”), Luke Wilson („3:10 do Yumy”), Timm Sharp („Dick i Jane: Niezły ubaw”) i Charles Esten (serial „Biuro”).

− Każdy z nas posiada pewne cechy serialowej bohaterki. Kiedy oglądamy wiadomości, tracimy dobre samopoczucie, bo zawsze gdzieś na świecie dzieje się coś strasznego. Amy jest osobą o niebywałej empatii, co jest źródłem komizmu oraz tragizmu, bo jest to uczucie, które ją przerasta. Ma szczere intencje, ale ponieważ zawsze mówi prawdę i pracuje w korporacji, nie wychodzi jej to na dobre. Szczerość nie sprawdza się także w życiu uczuciowym, ani w relacjach z matką – praca, emocje i rodzina to trzy najważniejsze wątki serialu. Amy wraca z terapii z nastawieniem w stylu „Sprawię, że mój były mąż zerwie z nałogiem, matka stanie się cudowną osobą, która zawsze jest gotowa mnie wysłuchać, a toksyczna, amerykańska korporacja, dla której pracuję stanie się proekologiczna”. Zmiany nie są łatwe, co jest kolejnym, fantastycznym źródłem tragikomizmu. Amy jest bardzo skomplikowaną osobą, czasem atrakcyjną, a czasem nie – czasem uroczą, a czasem nie do zniesienia – mówi o postaci Jellicoe odtwarzającą ją Laura Dern.

Pomysłodawcami serialu są Laura Dern i Mike White, którzy – mimo początkowych wątpliwości szefów telewizji HBO – przekonali producentów do tego, że widzowie pokochają serial, którego bohaterka jest – dosłownie – wściekła na cały świat. Decyzję o skierowaniu „Iluminacji” do produkcji podjęto w sierpniu 2009 roku, a w kwietniu następnego roku – po pozytywny zaopiniowaniu odcinka pilotażowego – podjęto decyzję o realizacji pierwszego sezonu serialu.

Premiera „Iluminacji” na amerykańskiej antenie HBO odbyła się 10 października 2011 roku, a produkcja spotkała się z dużym uznaniem krytyków, którzy docenili w niej zarówno udane połączenie dorosłej tematyki z humorem jak i brawurową kreację Laury Dern w roli Jellicoe.

d4gto2f

Serial zdobył Złoty Glob® w kategorii najlepsza aktorka w serialu muzycznym i komediowym (Laura Dern) oraz nominację do tej nagrody w kategorii najlepszy serial muzyczny lub komediowy.

WYDANIE DVD

Na płytach DVD znajdą się ponad 4 godziny serialu oraz wyjątkowe dodatki specjalne: komentarze, za kulisami odcinków.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29396,title,Iluminacja,serial.html )**

d4gto2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gto2f