Trwa ładowanie...
22-10-2009 12:38

Happy End polskiej "Niani"

Happy End polskiej "Niani"Źródło: TVN
d4mmy4w

Finał perypetii najpopularniejszej „Niani” w Polsce tuż tuż. Ostatni odcinek zobaczymy w sobotę, 24 października.

Narodziny bliźniąt Skalskich, ślub Karoliny i Konrada, zaskakujące odkrycie świeżo upieczonej panny młodej i wzruszające pożegnanie aktorów z serialem. Twórcy polskiej „Niani” mają dla widzów jeszcze jedną niespodziankę. Będzie nią specjalny – pożegnalny odcinek, gdzie przypomnimy historię Frani i perypetie wszystkich bohaterów serialu.

„Porzucił ją zimny drań, co salon sukien ślubnych miał, nie miała dokąd udać się, jej świat zawalił się. Wtem Skalskich dom, to w nim znalazła kąt…” – tak cztery lata temu rozpoczęła się znajomość Franciszki Maj i Maksa Skalskiego. Spokojne życie majętnego producenta seriali telewizyjnych zostało wtedy wywrócone do góry nogami. Pełna energii i niekonwencjonalnych pomysłów Frania zaprowadziła w królestwie Skalskich nowe zwyczaje. Wiele czasu musiało minąć, by Maks zrozumiał, że mieszka pod jednym dachem z prawdziwą miłością swojego życia. Poprosił Franię o rękę i dumnie zaprowadził ją do ołtarza. Od tego momentu mogliśmy oglądać zwariowana „Nianię” w zupełnie nowej dla niej roli żony, a od niedawna również przyszłej matki. Ich pociechy przyjdą na świat w ostatnim odcinku serialu.

Polska wersja kultowego amerykańskiego serialu „The Nanny” powstawała dla telewizji TVN przez cztery lata. Pierwszy klaps padł 22 lipca 2005 roku. Wyprodukowano 134 odcinki, które złożyły się na 9 sezonów. Producenci polskiej „Niani” mogą poszczycić się udziałem w serialu gwiazd, które z zasady nie występują w sitcomach lub w ogóle od lat nie pojawiają się w telewizji. W rolach gościnnych mogliśmy oglądać, m.in.: Krystynę Jandę, Irenę Kwiatkowską, Danela Olbrychskiego, Danutę Stenkę, Katarzynę Figurę, Kasię Nosowską, Agnieszkę Chylińską, Piotra Najsztuba, Bogdana Rymanowskiego, Beatę Kozidrak oraz wielu innych znany i lubianych. Widzowie pokochali polską „Nianię” za jej ciepły humor i dystans do polskiej rzeczywistości. Wyraz swojej sympatii dali, nagradzając dwukrotnie Telekamerą Agnieszkę Dygant (2006 i 2008 r.) i serial w kategorii najlepszy serial komediowy(2007 i 2008).

d4mmy4w

Twórcy i aktorzy polskiej „Niani” mieli okazję gościć u siebie pomysłodawczynię, producentkę i odtwórczynię głównej roli w oryginalnej wersji sitcomu „The Nanny” - Fran Drescher. Aktorka była zachwycona obsadą, realizacją, dekoracjami i tym jak bardzo polska wersja jest zbliżona do amerykańskiej. Nasza „Niania” zyskała również uznanie producenta oryginału - Sony Columbia Pictures Television International.

Przed nami ostatni odcinek serialu „Niania”, a w nim scena pożegnania bohaterów z publicznością. Ponad to już 21 października ukaże się na rynku książka, pt. „Pamiętnik Frani Maj”. Wdzięczna opowieść o tym, czego przez cztery lata nie było widać na ekranie, a co fascynuje miłośników serialu. Natomiast 11 listopada o godzinie 11.00 zobaczymy wyjątkowy – specjalny odcinek „Niani”.

Wspomnienie perypetii Frani Maj i bohaterów serialu od momentu, kiedy bohaterka przekroczyła próg domu Skalskich. W odcinku zobaczymy również gwiazdy gościnne, które pojawiły się w 9 sezonach „Niani” oraz nieemitowane dotąd fragmenty alternatywnych wersji scenariusza.

Ostatnie odcinki „Niani” już 17 i 24 października o godzinie 20.00 na antenie TVN.

d4mmy4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mmy4w