Trwa ładowanie...
d4b8zmb

Halloweenowy maraton filmowy

Share
Halloweenowy maraton filmowy
Źródło: Sundance Channel
d4b8zmb

Już 31 października z okazji Halloween Sundance Channel wyemituje ekskluzywną serię horrorów – perełek w klasie kina niezależnego. Maraton strachu dla miłośników kina niezależnego rozpocznie się o 18:30. Jakie filmy będzie można zobaczyć?

Po obejrzeniu mrożących krew w żyłach filmów – pełnych zombie, tajemniczych porwań i ataków paranoi – widzowie jeszcze długo po święcie Halloween będą zasypiali przy zapalonym świetle.

W ramach maratonu strachu Sundance Channel wyemituje następujące filmy:

d4b8zmb

Halley – Emisja o 18:30

Beto (Alberto Trujillo) jest martwy i nie może tego dłużej ukrywać. Zanim jednak uda mu się pogodzić z tym faktem, nawiąże niezwykłą przyjaźń z Sylwią (Lourdes Trueba), menadżerką otwartej 24 godziny na dobę siłowni, w której Beto pracuje jako nocny stróż. Halley to esej o cierpieniu, jakie powoduje brak kontroli nad własnym ciałem. Jako współczesna powieść gotycka, film oferuje pełne współczucia spojrzenie na życie bezradnego świadka rozkładu własnego ciała. Sytuacja, w jakiej znajduje się Beto, zmusza do refleksji nad śmiertelnością i samotnością rozkładu ludzkiego ciała. Dziennik Screen Daily określił film jako nastrojowy i surrealistyczny dramat z imponującymi interpretacjami ról. Zdjęcia do filmu Halley były kręcone w Meksyku i na Grenlandii. Współautorem scenariusza i reżyserem filmu jest Sebastian Hofmann. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego Sundance 2013.

Habit – Emisja o 19:55

Sam (Larry Fessenden), mieszkaniec Nowego Jorku jest bez środków do życia. Na imprezie u znajomego, z okazji Halloween spotyka tajemniczą kobietę o imieniu Anna (Meredith Snaider). W miarę jak ich znajomość pogłębia się, Anna staje się coraz bardziej agresywna – Sam zaczyna podejrzewać, że kobieta pije jego krew. Odcięty od przyjaciół Sam szuka schronienia w pustym mieszkaniu swojego ojca, aby tam przygotować się do ostatecznej konfrontacji z Anną. Wkrótce dochodzi do wybuchu przemocy i koszmary Sama zmieniają się w rzeczywistość. Ale czy Anna jest rzeczywiście wampirem prześladującym swoją ofiarę, czy też jedynie manifestacją woli śmierci Sama? Autorem scenariusza i reżyserem filmu Habit jest Fessenden, który był również odpowiedzialny za dźwięk i zdjęcia do filmu.

d4b8zmb

Final – Emisja o 22:45

Bill (Denis Leary) po wybudzeniu się ze śpiączki w szpitalu majaczy o eksperymentach z regeneracją tkanek, śmiertelnymi zastrzykami i przeszczepami organów. Walcząc ze wspomnieniami dotyczącymi śmierci jego ojca i wypadku samochodowego, a także z halucynacjami i napadami szału, Bill próbuje poskładać własną historię z pomocą Ann (Hope Davis), samotnej pani psycholog, która ma za zadanie sprawdzić, czy pacjent może opuścić szpital. Podczas pełnych seksualnych podtekstów spotkań Bill oscyluje między doskonałą autodiagnozą, a paranoidalnymi fantazjami biotechnologicznymi, odzyskując stopniowo zdrowie. Nie wszystko jednak wygląda tak, jak by mogło się wydawać. Reżyserem Final jest aktor/producent Campbell Scott. Film został pokazany na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Chicago i Seattle.

Victim – Emisja o 00:40

Jak wygląda ostateczna zemsta? Pewien młody mężczyzna (Stephen Weigand) przekona się o tym wkrótce. Bohater filmu zostaje w tajemniczy sposób porwany przez lekarza (Bob Bancroft) i jego okrutnego asystenta, i jest przetrzymywany w celi na terenie starej posiadłości. Z niewiadomych powodów jego oprawca poddaje go potwornym torturom fizycznym i psychologicznym. Wkrótce bohater odkrywa brutalne zamiary doktora i zaczyna sobie zdawać sprawę, że najgorsze jest jeszcze przed nim. Reżyserami filmu Victim są Matt Eskandari i Michael Pierce.

d4b8zmb

Podziel się opinią

Share
d4b8zmb
d4b8zmb