Trwa ładowanie...

Gwiazda 'Wiadomości' bez pracy

Gwiazda 'Wiadomości' bez pracyŹródło: AKPA
d3jv1x3

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d3jv1x3

Dorota Wyscoka-Schnepf nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP 1. Tak zdecydował szef redakcji programu Jacek Karnowski.

- Powodem decyzji o odsunięciu Doroty Wysockiej – Schnepf od prowadzenia „Wiadomości” były złe wyniki ostatnich badań wizerunkowych dotyczących prezenterów programu. Wypadła w nich najsłabiej – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Karnowski. Badaniami objęci poza nią byli jednak tylko Piotr Kraśko i Małgorzata Wyszyńska, a nie uwzględniono w nich Krzysztofa Ziemca i Katarzyny Senyk, którzy do grona prowadzących główne wydanie dziennika dołączyli w ostatnich miesiącach. - Dodatkowo na decyzję wpłynął fakt, że pani Wysocka mieszka w Madrycie, co często utrudniało współpracę z naszą redakcją – dodaje szef „Wiadomości”.

Dorota Wysocka-Schnepf dowiedziała się o swoim odsunięciu telefonicznie, bowiem przebywa obecnie na urlopie. - Z kierownictwem „Wiadomości” zgadzam się w jednej sprawie - że nasza współpraca nie miałaby dalej sensu – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że między nią a szefostwem programu były regularne spory dotyczące zawartości dziennika.

Prowadzącymi „Wiadomości” o 19.30 pozostają: Piotr Kraśko, Małgorzata Wyszyńska, Krzysztof Ziemiec oraz wspomagająco Katarzyna Senyk, która jest głównie prezenterką wydań bocznych serwisu.

Wysocka- Schnepf prowadziła „Wiadomości” od października 2004 roku (z przerwą jedynie na urlop macierzyński) – to najdłuższy staż wśród wszystkich gospodarzy tego programu. Obecnie jest jeszcze formalnie na etacie w TVP.

d3jv1x3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jv1x3