"Gra o tron" na dużym ekranie

"Gra o tron" na dużym ekranie

20.03.2014 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla fanów "Gry o tron". Istnieje szansa, że niebawem powstanie pełnometrażowa ekranizacja prozy George'a R.R. Martina.

Przypomnijmy, że w kwietniu telewizja HBO rozpocznie emisję czwartego sezonu serialu opartego na serii powieści "Pieśń lodu i ognia" George'a R.R. Martina. Dziś sam pisarza poinformował, że prowadzi rozmowy z producentami w sprawie potencjalnego filmu kinowego.

- Wszystko zależy od tego, jak długo potrwa serial - przyznał Martin. - Siedem lat? Osiem? Dziesięć? Moje książki są coraz większe, coraz bardziej spektakularne, więc niewykluczone, że będziemy musieli nakręcić film, aby zakończyć tę historię. Wysokobudżetowy, powiedzmy za 100 milionów, dwugodzinny. Te smoki robią się naprawdę duże.

Autor zasugerował także, że jego zbiór opowiadań "Opowieści z siedmiu królestw" osadzonych w świecie sagi "Pieśń lodu i ognia" także mógłby posłużyć za kanwę ekranizacji.

- Te opowiadania też mogłyby zostać przeniesione na duży ekran - dodaje Martin. - W tym zbiorze są trzy opowiadania, ale mam w szufladzie jeszcze dwanaście innych.

Serial "Gra o tron" powróci na antenę HBO 6 kwietnia. W Polsce premiera odbędzie się dzień później.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także