Seriale zagraniczne"Gra o tron": Jakie rody będą w prequelu hitu HBO? George R.R. Martin uchylił rąbka tajemnicy

"Gra o tron": Jakie rody będą w prequelu hitu HBO? George R.R. Martin uchylił rąbka tajemnicy

"Gra o tron": Jakie rody będą w prequelu hitu HBO? George R.R. Martin uchylił rąbka tajemnicy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2019 13:19, aktual.: 10.07.2019 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że "Gra o tron" będzie miała prequel. Czy zobaczymy w nim Starków i Lannisterów? Jakie zwierzęta się pojawią, skoro nie będzie smoków? Jaki tytuł będzie nosił serial? George R.R. Martin zdradza nowe fakty!

O prequelu "Gry o tron" do tej pory wiedzieliśmy tyle, że ma być kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. I – zgodnie z oficjalnym opisem – tylko jedną rzecz wiemy na pewno: od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, o której myślimy, że ją znamy.

Naomi Watts gra główną rolę. Jej postać została opisana jako "charyzmatyczna bywalczyni salonów skrywająca mroczny sekret". Fani spekulują, że może chodzić o Nissę Nissę, ukochaną żonę Azora Ahai, której poświęcenie pomogło zakończyć Długą Noc i wygrać wojnę z Innymi. W obsadzie znajduje się także m.in. Josh Whitehouse z "Poldarka", a roboczy tytuł to podobno jednak "Bloodmoon", a nie "The Long Night".

Więcej faktów o nowym serialu, którego twórczynią jest Jane Goldman ("X-Men: First Class"), zdradził George R.R. Martin w rozmowie z "Entertainment Weekly". Oto one w telegraficznym skrócie.

Westeros, jakie znamy, jeszcze nie istnieje

Po pierwsze, w czasie kiedy dzieje się akcja prequela, przyszłe Siedem Królestw to tak naprawdę około 100 różnych państewek.

– W czasach Aegona Zdobywcy było Siedem Królestw. Ale jeśli cofniemy się bardziej w czasie, to było 9, wcześniej 12, a w końcu 100 drobnych królestw. To jest era, o której tutaj mówimy – zdradził Martin.

Według EW, to oznacza, że Westeros, które zobaczymy w nowym serialu, będzie jak Dziki Zachód – bardziej nawet niebezpieczne, chaotyczne i bezprawne niż to, które znamy z "Gry o tron".

Będą Starkowie, a także wilkory i mamuty

Starkowie to potomkowie Pierwszych Ludzi, więc oczywiście zobaczymy ich w prequelu "Gry o tron", co osobiście obiecuje George R.R. Martin. Akcja serialu będzie działa się przed narodzinami smoków, ale autor "Pieśni Lodu i Ognia" zapewnia, że możemy spodziewać się innych atrakcji. Jak mówi, będą oczywiście Biali Wędrowcy – czy też Inni, jak nazywani są w książce. Będą też "takie rzeczy jak wilkory i mamuty".

Obraz
© flickr.com

Nie będzie za to Lannisterów

Lannisterów nie będzie, a przynajmniej nie zobaczymy ich na początku, bo akcja prequela dzieje się przed powstaniem ich rodu. Zobaczymy jednak inny ród rezydujący w Casterly Rock – mowa o Casterlych. To od nich wzięła się nazwa, którą znamy z "Gry o tron". Domu pozbawił ich niejaki Lann Mądry, który założył w Casterly Rock dobrze nam znany ród Lannisterów. George R.R. Martin nie zdradza jednak, czy ta historia zostanie przedstawiona w prequelu.

Obraz
© East News

Serial nie będzie mieć jednej gwiazdy

Choć pojawiły się wcześniej sugestie, że w serialu będą trzy główne role kobiece – zagrają je Naomi Watts, Naomi Ackie i Denise Gough – Martin mówi, że to nie do końca tak. Podobnie jak "Gra o tron", to będzie duża obsada i raczej praca zbiorowa, niż role ważne i ważniejsze.

– Waham się, czy mogę użyć określenia "główna rola". Jak wiecie, z "Gry o tron" nigdy nawet nie nominowaliśmy nikogo jako aktora czy aktorkę pierwszoplanową, dopiero ostatnio. To zawsze były kategorie drugoplanowe, bo serial tworzył cały zespół. Myślę, że to będzie prawdziwe także jeśli chodzi o ten serial – mówi Martin.

Obraz
© Materiały prasowe

Tytuł może być inny, niż się spodziewamy

Pierwotny tytuł prequela, jaki podał Martin, brzmiał "The Long Night", czyli "Długa noc", ale HBO poprosiło go o sprostowanie. Potem pojawiła się nieoficjalna nazwa "Bloodmoon", która chyba też nie będzie oficjalnym tytułem serialu.

– Słyszałem sugestię, że to może się nazywać "The Longest Night" ["Najdłuższa noc"], co jest wariantem, który nawet mi się podoba. To by było całkiem dobre – mówi pisarz.

Zdjęcia do prequela "Gry o tron" obecnie kończą się w Irlandii Północnej, a już za kilka dni ekipa przeniesie się do Włoch. Nową miejscówką ma być słynna jaskinia Grotta del Turco położona w miejscowości Gaeta pomiędzy Rzymem a Neapolem. W tym momencie HBO ma zamówienie na pilot serialu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także