Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach: Jacek Kurski nie kryje zachwytu

Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach: Jacek Kurski nie kryje zachwytu
Źródło zdjęć: © East News

11.08.2019 12:48, aktual.: 11.08.2019 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach zanotował wysoką oglądalność. Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że wydarzenie oglądało prawie 3 mln widzów.

Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach: Jacek Kurski nie kryje zachwytu

W dniach 10 i 11 sierpnia odbywa się II Festiwal Muzyki Tanecznej w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Wydarzenie przyciągnęło przed ekrany ogromną liczbę widzów. Największą publiczność zebrał Zenek Martyniuk z grupą Akcent. Triumfował on również w głosowaniu SMS w konkursie na Taneczny Przebój Roku 2019.

"Dzisiaj nikt nie śpiewał z playbacku. Na tym polega siła tej muzyki, nikt nie udawał. Prawdziwa muzyka zawsze się obroni" - mówił prezes TVP Jacek Kurski.

"Tu jest Polska, nie tylko w Kielcach, ale w Redzie, Chełmie, Łomży, Zamościu, w Stalowej Woli. Bardzo dziękuję Polakom, naszej wspaniałej widowni, Kadzielni i milionom przed telewizorami, że są z nami w tych dniach, bo robimy tę telewizję, tę muzykę dla nich - czujemy ich obecność, czujemy ich wspaniały odbiór, dziękujemy bardzo" - dodał Kurski.

II Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach

Pierwszego dnia festiwalu widzowie TVP mogli zobaczyć konkurs na Taneczny Przebój Roku 2019. W rywalizacji uczestniczyli: Zenon Martyniuk i Akcent, Weekend, Boys, Baby Full, After Party, Andre, Łobuzy, Top Girls, Extazy, Mejk, Kordian Cieślik, MIG i Classic. Największą liczbę głosów zdobyła piosenka "Przez twe oczy zielone" grupy Akcent.

Przed ogłoszeniem wyników na scenie wystąpili Sławomir Świerzyński (lider Bayer Full) i Marcin Miller (wokalista grupy Boys).

Prowadzącymi festiwalu byli: Izabella Krzan, Mateusz Szymkowiak i Rafał Patyra.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także