Eurowizja Junior 2019. Jak i gdzie głosować?

Eurowizja Junior 2019. Jak i gdzie głosować?
Źródło zdjęć: © ons
Tatiana Naklicka

24.11.2019 10:35, aktual.: 24.11.2019 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już dziś odbędzie się finał konkursu Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach. Nadal możemy głosować na swoich faworytów. Jak to zrobić?

Eurowizja Junior to wielkie święto muzyki, w której dzieci pokazują swoje zdolności wokalne. W tym roku finał odbywa się w Gliwicach, ponieważ w zeszłym roku to właśnie Polska triumfowała. Piosenka Roksany Węgiel "Anyone I want to be" okazała się po prostu najlepsza. Czy w tym roku będzie podobnie?

Utwór "Superhero" w wykonaniu Viki Gabor jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do wygrania. Co ciekawe, w porównaniu do swojej "starszej siostry" Eurowizja Junior ma zupełnie inne zasady głosowanie. Widzowie nie muszą bowiem wysyłać sms-ów w trakcie trwania występów na żywo. Jak zatem wygląda głosowanie w Eurowizji Junior?

Eurowizja Junior 2019: głosowanie online

Na kandydatów poszczególnych 19 państw, które biorą udział w konkursie, można głosować online od piątku 22 listopada. Wystarczy wejść w ten link, a następnie zobaczyć skróty wszystkich występów dzieci. Później wybieramy od 3 do 5 wokalistów, którzy najbardziej nas ujęli. W zgłoszeniu nie musimy podawać żadnych danych.

Co najważniejsze, widzowie mogą głosować na reprezentanta swojego kraju, co odróżnia Eurowizję Junior od konkursu dla dorosłych. Głosowanie w Eurowizji Junior kończy się tuż przed rozpoczęciem występów na żywo, czyli przed godz. 16. To jednak dopiero I tura głosowania.

Drugi etap rozpoczyna się po zakończeniu ostatniego występu na żywo. Wtedy widzowie mają dokładnie 15 minut na oddanie głosu na swojego faworyta. Po tym czasie głosy nie będą dalej naliczane.

Eurowizja Junior 2019: glosowanie jurorskie

W Eurowizji Junior 2019 największą władzę mają widzowie, jednak nie tylko oni głosują. Występy dzieci ocenia również jury. Ich punktacja jest łączona z głosami widzów. W jury zasiada pięć osób – trzech reprezentantów z branży muzycznej danego kraju oraz dwójka dzieci. Głosy oddali już w sobotę 23 listopada.

Wyniki poznamy podczas wielkiego finału Eurowizji Junior 2019, który będzie transmitowany o godz. 16 na TVP1 oraz na TVP Polonia. Można go również obejrzeć na vod.tvp.pl.

Czy Viki Gabor ma szansę na wygraną? Mamy nadzieję, że tak, dlatego tym bardziej zachęcamy do głosowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także