Trwa ładowanie...
d30xm4p
#dziejesienazywo Kultura

#dziejesienazywo Kultura

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30xm4p

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszym gościem będzie Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego, wybitny krytyk teatralny i kulinarny. Niedawno ukazał się z nim wywiad-rzeka "Mnie nie ma", w którym w rozmowie z Olgą Święcicką odsłania mało znane fakty ze swojego życia. Zapytamy go m.in., jak wygląda jego życie po przeprowadzce z Warszawy do Poznania, czy obawia się nacisków władzy na kulturę i czy boi się przemijania.

Tematem drugiej części programu będzie dokument pt. "Aktorka" o legendzie polskiego kina Elżbiecie Czyżewskiej, który wchodzi w tym tygodniu na duże ekrany. O jej dramatycznym życiorysie, złamanym w USA przez alkoholizm i biedę, opowie reżyserka Kinga Dębska.

d30xm4p

Tematem ostatniej części będzie premierowy dokument "Autorki" - przejmująca opowieść o czterech kobietach, które odsiadując wyrok w zakładzie karnym w Krzywańcu, postanowiły napisać sztukę teatralną. Czy resocjalizacja przez kulturę jest możliwa? A może to zwykła mrzonka? O filmie i życiu w polskich więzieniach opowiedzą reżyser Janusz Mrozowski i Maria Dąbrowska-Majewska, prezeska Fundacji Zmiana, która zajmuje się resocjalizacją więźniów przez czytanie.

d30xm4p

Podziel się opinią

Share
d30xm4p
d30xm4p