Trwa ładowanie...

Dwójka stawia na sprawdzone tytuły

Dwójka stawia na sprawdzone tytułyŹródło: AKPA
d2qhr7a
d2qhr7a

W wiosennej ramówce Dwójki znajdą się trzy nowe seriale oraz kilka premierowych programów rozrywkowych i publicystycznych. Zmieni się także pora emisji „Panoramy"

Dwa nowe seriale zajmą nowe pasmo serialowe tworzone w dni powszednie o 18.45. Pierwszy z nich to „Apetyt na życie” opowiadający o młodych ludziach z Warszawy, którzy prowadzą wspólnie księgarnię. Zagrają w nim m.in. Daria Widawska i Bartosz Świderski. Nadawany będzie w poniedziałki i wtorki, natomiast w środy i czwartki pojawi się nowy serial komediowy „Licencja na wychowanie”, którego bohaterami będą dwie rodziny wychowujące dzieci przeciwstawnymi metodami (w serialu grają m.in. Jolanta Fraszyńska i Cezary Kosiński).

Rafał Rastawicki, dyrektor TVP 2, jest spokojny, że produkcje z nowego pasma poradzą sobie z konkurencją, która emituje w tym czasie „Wydarzenia” (Polsat), „Detektywów” i „Fakty” (TVN) oraz teleturniej „Jaka to melodia?” (TVP 1). - Nasze produkcje to wielkomiejskie seriale, skierowane do grupy komercyjnej. Cześć osób z tej grupy nie jest zainteresowana newsami, a „Jaka to melodia”? to nie jest oferta dla tych widzów – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Rastawicki.

W piątki w tym paśmie nadawany będzie cykl paradokumentalny Marka Włodarczyka „Historie prawdziwe” prezentujący największe zbrodnie ostatnich 50 lat. W soboty o 18.35 zaplanowano emisję odświeżonej „Wideoteki dorosłego człowieka” (program będzie mieć formułę show), zaś w niedziele o tej porze pojawi się reality-show „Powiedz tak!” pokazujący zaręczyny i przygotowania do nich.

W dni powszednie o 19.30 utworzono pasmo z teleturniejami, które zajmą nowe odcinki „Jednego z dziesięciu”, „Gilotyny”, „Dzieciaków górą”, zaś cykl dokumentalny „Świat bez tajemnic” będzie nadawany w soboty o 16.30 (dotychczas w niedziele o 18.00). Nie zabraknie także nowej edycji programu „Kocham Cię Polsko”.

d2qhr7a

Inną ważną zmianą w ramówce będzie przeniesienie „Panoramy” z 22.45 na 18.00. To kolejna zmiana pory emisji tego dziennika, który wędruje po ramówce już od ponad trzech i pół roku. Program zyska też nową oprawę graficzną. - „Panorama” będzie teraz pierwszym dziennikiem dnia, w programie znajdzie się więcej łączeń i więcej tematów z kraju, a duży nacisk połączony będzie nie tematykę społeczną - mówi Rafał Rastawicki. Po dzienniku o 18.20 nadawany będzie magazyn publicystyczny „Gorący temat”, w którym znajdą się rozmowy o wydarzeniach dnia. Poprowadzą go Przemysław Szubartowicz, w ub.r. prowadzący lewicowy „Pryzmat” w TVP 1 oraz Magda Gałczyńska z TVP Info.

Inny nowy program publicystyczny - „Punkt widzenia” - będzie emitowany w środy ok. 22.30. Wydarzenia w kraju komentować będą znani aktorzy czy naukowcy. Poprowadzi go Grzegorz Nawrocki, w przeszłości dziennikarz i prezenter TVP (współautor kontrowersyjnego dokumentu „Dramat w trzech aktach”), związany także m.in. z BBC.

Nowy rozrywkowe show Dwójki pojawi się w soboty o 20.05. Będzie to „Hit dekady”. W programie prezentowane będą charakterystyczne przedmioty kolejnych dziesięcioleci, a widzowie mogli posłuchać piosenek z dawnych lat. Widowisko poprowadzi Marcin Daniec, a w każdym odcinku towarzyszyć będzie mu inna prezenterka TVP 2, m.in. Grażyna Torbicka i Anna Popek. W czwartki o 21.40 w miejsce „Tancerzy” pokazywany będzie nowy serial kryminalny „Nowa”. Opowiadać on będzie o młodej policjantce (w tej roli Justyna Schneider), która rozpoczyna w Komendzie Stołecznej Policji. W serialu zagra też m.in. Małgorzata Kożuchowska.

W ramówce znajdzie się też codzienny talk-show „Aleja gwiazd” (emisja w dni powszednie o 10.40) Nie poprowadzi go jednak Aleksandra Kwaśniewska, ale jego gospodyniami będą Beata Sadowska i Anna Popek, które gościć w studiu będę gwiazdy show-biznesu, w tym głównie twarze Telewizji Polskiej.

d2qhr7a

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2qhr7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qhr7a