Trwa ładowanie...
tvn

Czy Polki są "szalonymi dziewicami"?

Share
Czy Polki są "szalonymi dziewicami"?
Źródło: TVN
d29fgtz

Patrząc na bohaterki nowej produkcji stacji TVN - „Klub Szalonych Dziewic” - na usta ciśnie się pytanie, czy kobiety pokazane w serialu to obraz typowej Polki czy tylko wymysł scenarzysty?

Daria, Karolina, Magda i Joanna to piękne, niezależne kobiety tuż po trzydziestce. Każda z nich jest inna, każda ma swoje problemy i ciągłe kłopoty z mężczyznami. Takich kobiet nie brakuje na polskich ulicach. Każda z bohaterek to inna historia, którą odnaleźć można w życiu wielu Polek.

Daria (Dominika Łakomska)
- kochająca, oddana żona i matka, która poświęca swoje życie rodzinie i dla dobra kariery męża, wbrew własnym pragnieniom przeprowadza się na Podlasie.

d29fgtz

Karolina (Anna Przybylska)
- tajemnicza businesswoman, która zakochuje się w o wiele młodszym chłopaku i zachodzi z nim w ciążę. Magda (Anna Dereszowska) - nastawiona na karierę dziennikarka, która próbuje ułożyć sobie życie prywatne i zawodowe po rozstaniu z wpływowym partnerem.

Joanna (Monika Buchowiec) - nietypowa pani adwokat, zatwardziała singielka, która niespodziewanie wpada w sidła miłości. W losach każdej z nich kobiety mogą odnaleźć elementy znane z własnego życia.

WALKA O SZCZĘŚCIE Z DRINKIEM W RĘKU…

Chociaż zawodowo przyjaciółki gustujące w drinku „Szalona dziewica” świetnie sobie radzą, to ich życie osobiste często pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jest w życiu każdej kobiety – jeśli uda się jej osiągnąć sukces zawodowy często jej życie osobiste okazuje się mało satysfakcjonujące i odwrotnie – te, które mają szczęśliwe rodziny często narzekają na brak rozwoju. Czy jednak typowa Kasia lub Ania ma coś wspólnego z Darią albo Magdą? Bez wątpienia! Każda z nich walczy przecież o swoje szczęście. Zarówno bohaterki serialu jak i Polki są coraz bardziej świadome tego, co mogą osiągnąć w życiu zawodowym, jakie możliwości otwiera przed nimi współczesny świat.

d29fgtz

Kobiety, także te mieszkające poza dużymi ośrodkami miejskimi, chcą dla siebie życia, takiego jak to, które znają z telewizji. Co prawda nie każda może jeść lunche w designerskich restauracjach, ale zwykłe drugie śniadania w biurowej kuchni ze znajomymi z pracy to tylko ich inna, mniej telewizyjna, odmiana. Najważniejsza w serialu jest bowiem relacja między głównymi bohaterkami. Chociaż czasem przyjaciółki zachowują się jak szesnastolatki, ich więź okazuje się silniejsza niż więzi rodzinne. Przyjaciółki znają swoje najskrytsze sekrety i nie boją się wprost krytykować własnych poczynań. To między sobą ujawniają swoją słabą stronę, jaką bez wątpienia są tu relacje z mężczyznami i poszukiwanie szczęśliwej miłości.

Problemy dnia codziennego, chociaż zdają się schodzić tu na dalszy plan są istotnym tłem dla tych poszukiwań. W przypadku Magdy mamy do czynienia z próbą uwolnienia się spod wpływu dominującego partnera, który decydował o niemal każdym aspekcie jej życia. Świat Joanny wywraca się do góry nogami, kiedy poznaje Marka. Zatwardziała singielka traci głowę i wszystko, poza znajomością z dziennikarzem przestaje mieć znaczenie. W trudnych chwilach kobietom pomagają właśnie przyjaciółki, które je pocieszają lub doradzają, a bardzo często bez skrupułów krytykują. Każdy człowiek przecież potrzebuje przecież kogoś, kto go zrozumie i pomoże w trudnych chwilach.

Zobacz także:

[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

JAK ZMIENIALI SIĘ BOHATEROWIE „KLANU”? ]( http://teleshow.wp.pl/bohaterowie-klanu-jak-zmienili-sie-przez-tyle-lat-6026596496319105g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) W życiu Karoliny Słomki (w tej roli Anna Przybylska) właśnie nastała taka chwila, kiedy to od przyjaciółek potrzebuje najwięcej wsparcia, empatii i pozytywnej energii. Szalone dziewice szybko sformułują szyki i zorganizują babski wyjazd za miasto. Czy przyjaciółki zdołają pomóc Karolinie? I czy sama Karolina będzie w stanie poradzić sobie z własnym cierpieniem? I jak na babski wieczór zareagują mężczyźni związani z Szalonymi Dziewicami?

d29fgtz

Być może Polki nie noszą się jak bohaterki „KSD”, mieszkają w innych lokalizacjach i nie mają czasu na codzienne, godzinne spotkania z przyjaciółmi, ale bez wątpienia ich pragnienia i cele są takie same, jak te, które kierują zachowaniami bohaterek serialu.

Najnowszy odcinek „Klubu Szalonych Dziewic” już we wtorek, 20 kwietnia o godzinie 21.30 w telewizji TVN.

Zobacz także:

[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

JAK ZMIENIALI SIĘ BOHATEROWIE „KLANU”? ]( http://teleshow.wp.pl/bohaterowie-klanu-jak-zmienili-sie-przez-tyle-lat-6026596496319105g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d29fgtz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29fgtz
d29fgtz