Trwa ładowanie...
d32ch85

Klub szalonych dziewic

Najnowsze informacje
5.0
(11145 głosów)
Oceń:

„Klub szalonych dziewic” to polski serial obyczajowy emitowany na antenie TVN od 2 marca 2010 do 1 czerwca 2010 roku. Serial oparty był na holenderskim formacie „Rozengeur & Wodka Lime”, emitowanym w latach 2001–2006 na antenie RTL 4.

Odważna obyczajowo opowieść o współczesnych kobietach z dużego miasta: ambitnych, śmiałych, seksownych i inteligentnych. Bohaterki przedstawione w serialu różnią się od innych kobiecych postaci do tej pory znanych z polskich produkcji. Są bardziej wyemancypowane i przebojowe. To silne i niezależne kobiety, które za odwagę bycia sobą, niejednokrotnie płacą wysoką cenę.

Bohaterki serialu to przyjaciółki ze szkolnych lat: Daria (Dominika Łakomska), Joanna (Monika Buchowiec), Karolina (Anna Przybylska) i Magda (Anna Dereszowska). W przyjaźni są sobie niezwykle oddane, wierne i szczere. Ich rytuałem są cotygodniowe spotkania w pubie, gdzie przy ulubionym drinku - Szalona Dziewica - rozmawiają bez zahamowań o facetach, seksie i codziennych zdarzeniach.

Każda z przyjaciółek dąży do realizacji własnej drogi życiowej, nawet jeśli zdarzają im się porażki, nie żałują podjętych wyborów. Ich odwaga i bezkompromisowość determinują relacje z mężczyznami, które w efekcie pozbawione są schematów i klasycznego myślenia o wspólnym życiu.

Paradoksalnie dziewczyny z serialu, tak jak wiele współczesnych kobiet, mają lepiej dobrane sukienki niż mężczyzn. Zarówno szczęście jak i ukochany są przecież w obecnym świecie trudne do zdobycia i jeszcze trudniejsze do utrzymania.

„Klub szalonych dziewic” składa się tylko z jednego sezonu i 13 odcinków. Telewizja TVN podjęła decyzję o zakończeniu realizacji serialu z powodu niskiej oglądalności. Według stacji powodem tego była zbyt odważna fabuła. Serial był produkowany na zlecenie TVN przez firmę Endemol. Za produkcję odpowiadają: po stronie TVN Dariusz Gąsiorowski i Dorota Chamczyk, a po stronie Endemol Marta Grela – Gorostiza.

Klub szalonych dziewic
Tytuł oryginalny

Klub szalonych dziewic

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

45 min.

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ch85
d32ch85
d32ch85