Trwa ładowanie...
marvel

Czarnoskóry Spider-Man

Share
Czarnoskóry Spider-Man
Źródło: Marvel
d499pzi

Nie mówimy oczywiście o Amazing Spider-Manie, najpopularniejszym wcieleniu Pajączka, ale o jego alternatywnej wersji Ultimate. W tej serii (będącej próbą uwspółcześnienia popularnej postaci) Petera Parkera zabił niedawno Green Goblin. Odpowiedź na pytanie, co dalej, przyniosła miniseria "Ultimate Fallout".

Niewiele póki co wiadomo o Milesie Moralesie, poza tym, że jest mieszanej krwi. W Ameryce, w której wciąż dochodzi do napięć na tle rasowym, nowa tożsamość Spider-Mana jest jednak sensacją.

d499pzi

Oliwy do ognia dolała też brytyjska bulwarówka "Daily Mail", która zasugerowała, że Spider-Man może w przyszłości zostać gejem. Tak daleko idące wnioski dziennikarze "Daily Mail" wyciągnęli z wypowiedzi rysowniczki współtworzącej postać Maralesa Sary Pichelli, która powiedziała w rozmowie z "USA Today", że "być może w przyszłości czarnoskóry lub homoseksualny bohater komiksu nie będzie niczym dziwnym".

Brian Michael Bendis, scenarzysta "Ultimate Spider-Mana", i szefowie Marvela zapewniają, że charakter serii się nie zmieni. Pełnoprawny tytuł z nowym Spider-Manem ruszy we wrześniu.

d499pzi

Podziel się opinią

Share
d499pzi
d499pzi