Trwa ładowanie...
d3j35ds

”Czarnobyl” – pełny zwiastun serialu. Przerażająca wizja po katastrofie jądrowej

„Czarnobyl” doczekał się pełnego zwiastuna. HBO zapowiada miniserial o strasznych wydarzeniach, do jakich doszło po katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
”Czarnobyl” – pełny zwiastun serialu.  Przerażająca wizja po katastrofie jądrowej
”Czarnobyl” – pełny zwiastun serialu. Przerażająca wizja po katastrofie jądrowej (East News)
d3j35ds

”Czarnobyl” - premiera serialu

Czarnobyl był już tematem wielu programów i materiałów dokumentalnych. Na jego bazie zrobiono też kilka horrorów, dramatów, a nawet grę komputerową. Tym razem historyczne wydarzenie na warsztat wzięła stacja HBO, a trwający ponad 2 minuty zwiastun miniserialu pokazuje, że temat został wzięty na poważnie.

26 kwietnia 1986 doszło do ogromnej eksplozji elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR. Uwolniona w czasie wybuchu radioaktywna chmura przyczyniła się do skażenia promieniotwórczego na obszarze Ukrainy, Białorusi, Rosji i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym również w Polsce.

d3j35ds

Premiera serialu odbędzie się 7 maja na amerykańskim HBO. Polskie HBO GO także ma w planach pokazanie serialu, jednak data lokalnej premiery pozostaje nieznana.

”Czarnobyl” – obsada aktorska

Główna rola w serialu ”Czarnobyl” należy do Jareda Harrisa, który wciela się w Valery’ego Legasova, radzieckiego fizyka badającego przyczyny katastrofy. Stellan Skarsgard odgrywa postać Borysa Szczerbiny, zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. Z kolei Emily Watson zagra Ulanę Khomyuk, radziecką fizyczkę jądrową, która również jest zaangażowana w sprawę eksplozję. W pozostałych rolach wystąpią: Philip Barantini, Jessie Buckley, James Cosmo oraz David Dencik.

Reżyserią serialu zajął się Johan Renck, który na swoim koncie ma sukcesy takich produkcji jak "Breaking Bad", "The Walking Dead" czy "Wikingowie".

d3j35ds

Poniżej zwiastun miniserialu ”Czarnobyl”:

d3j35ds

Podziel się opinią

Share

d3j35ds

d3j35ds