Trwa ładowanie...

Co Polacy myślą o telewizji?

Co Polacy myślą o telewizji?Źródło: AKPA
d2kvfsp
d2kvfsp

Polacy postrzegają TVN przede wszystkim jako stację rodzinną, a Polsat jako kanał transmitujący wydarzenia sportowe – wynika z badania MPG i SMG/KRC. Natomiast TVP1 coraz bardziej kojarzy się ze sprawami lokalnymi, a TVP2 z filmami i programami dla kobiet.

Telewizja Polska kojarzy się Polakom przede wszystkim z rodzinnością i pokazywaniem wydarzeń kulturalnych. Przy czym TVP1 jest coraz bardziej postrzegana jako stacja poświęcająca dużo uwagi sprawom lokalnym, natomiast TVP2 jako kanał filmowy oraz – co prawda nie tak często jak TVN Style – jako stacja przeznaczona dla kobiet.

Z kolei TVN kojarzy się Polakom z nowoczesnością oraz – z roku na rok coraz mocniej – z rodzinnością. Ponad 40 proc. respondentów deklaruje, że mocno identyfikuje się z tym kanałem. Natomiast Polsat coraz częściej jest postrzegany jako stacja profesjonalna i wiarygodna. Poza tym ok. 25 proc. ankietowanych dostrzega coraz większą ilość transmisji sportowych w tym kanale.

Badanie postrzegania przez Polaków poszczególnych stacji telewizyjnych zostało przeprowadzone przez dom mediowy MPG we współpracy z SMG/KRC na reprezentatywnej grupie osób powyżej 16 roku życia.

d2kvfsp

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2kvfsp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kvfsp