Trwa ładowanie...
hotel 52
12-07-2010 13:54

Co nas czeka w jesiennej ramówce?

Share
Co nas czeka w jesiennej ramówce?Źródło: AKPA
doppxu1

Dobra wiadomość dla fanów polskich seriali przyzwyczajonych do bezpiecznych tematów. Na jesień zaplanowano emisję kontynuacji kilku hitów. A zapowiedzi nowych tytułów brzmią umiarkowanie interesująco. Przy tym rodzimi producenci, w trosce o jak najwyższą jakość swoich propozycji, coraz częściej angażują młodych i uznanych reżyserów filmowych.

Jest tak chociażby w przypadku trzeciej serii Tancerzy (TVP 2), którą zajął się Xawery Żuławski, twórca skandalizującej, docenionej przez krytyków i publiczność Wojny polsko-ruskiej. Podobne uznanie zyskały obrazy Marcina Wrony (Moja krew i Chrzest), którego zaangażowano do reżyserii Ratowników.

Nowa produkcja TVP 1 opowiada historię pracowników Pogotowia Górskiego. W scenariuszu pomieszczono wątki obyczajowe, przygodowe i kryminalne. O tę stronę produkcji zadbał Wojciech Saramonowicz, scenarzysta Miodowych lat i Egzaminu z życia. W rolach głównych zobaczymy m .in. Bogusława Lindę i Mariusza Banaszewskiego. Konsultantem Ratowników został Michał Jagiełło, ratownik TOPR-u.

doppxu1

Mimo realizacyjnej perfekcji i obecności na planie osób, które na co dzień chcieliby być łączeni z innym rodzajem aktywności artystycznej, wygląda na to, że polskim produkcjom wciąż daleko do swoich odważnych „odpowiedników” zza Oceanu. Polski serial o mordercy, któremu kibicujemy (Dexter) czy nauczycielu zstępującym na wyraźnie złą drogę (Breaking Bad) jeszcze długo nie przydarzy się rodzimym telemaniakom, którzy, jak się okazuje, zostaną uraczeni górskimi krajobrazami po dwakroć.

Jesienią, obok Ratowników, na srebrnym ekranie zadebiutują Szpilki na giewoncie. Nowy serial Polsatu jest zapowiadany jako intrygi, romanse i… to, co Polacy – wg twórców serialu – lubią najbardziej: góralskie klimaty. Bohaterką Szpilek… jest grana przez Magdalenę Schejbal (pamiętna Basia Starosz z Kryminalnych) 29-letnia dyrektorka biura reklamy w jednym z ogólnopolskich dzienników, która po odrzuceniu niewybrednej propozycji swojego szefa zostaje odesłana do niezbyt poważanego oddziału gazety w Zakopanem. Brzmi znajomo?

Nie jest to jednak kontynuacja czy też prefiguracja Domu nad rozlewiskiem. Sztandarowa produkcja Jedynki otrzymała drugie życie w ramach serialu Miłość nad rozlewiskiem, w którym istotną zmianą w stosunku do Domu… będzie nowa bohaterka. Ma ją zagrać Maria Pakulnis.

Na sprawdzone tytuły stawia TVN, proponując swoim widzom drugie serie Majki z obiecywanymi licznymi zwrotami akcji oraz Ust ust. Atrakcją nowej odsłony odważnego obyczajowo serialu mają być gościnne występy Anny Muchy i Przemysława Sadowskiego.

doppxu1

Wierną publiczność zyskała serialowa historia drugiej wojny światowej. Trzecia seria Czasu Honoru ma przyciągnąć przed ekrany większą rzeszę przedstawicielek płci pięknej za sprawą występu kolejnego przystojniaka ucharakteryzowanego na lata 40., mianowicie Piotra Małuszyńskiego.

Nieustająca tendencja do czerpania ze sprawdzonych wzorców zagranicznych uwidacznia się w zamierzeniach twórców Chudego i jego ludzi (Polsat), stworzonego na podstawie hiszpańskiego oryginału serialu komediowo-kryminalnego, przedstawiającego losy „zakręconych” stróżów prawa z warszawskiej Pragi. W rolach głównych: Cezary Żak i Piotr Pręgowski. Sukces Chudemu… ma zapewnić Maciej Adamczyk, reżyser Rancza.

Polsat wyrasta na największego żywiciela polskich serialożerców. Jesienią telewizja Zygmunta Solorza-Żaka wystartuje jeszcze z drugim sezonem Hotelu 52. Jednak – jak powszechnie wiadomo – ilość nie zawsze oznacza jakość.

Zobacz także:

doppxu1

[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

KULISY KRĘCENIA SERIALI. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/kulisy-krecenia-seriali-zobaczcie-6034033576149633g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

doppxu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doppxu1
doppxu1