Trwa ładowanie...
10-07-2009 12:38

Co jesienią pokaże TVP?

Share
Co jesienią pokaże TVP?
dcu2ldu

W TVP szaleje kryzys. Żeby odwrócić uwagę od medialnego szumu wokół problemów Telewizji Polskiej, publiczna "Jedynka" i "Dwójka" zajęły się jesiennymi ramówkami.

Serial dokumentalny BBC o II wojnie światowej, pasmo filmów Discovery, nowe odcinki programu Bronisława Wildsteina oraz popularnych seriali "Londyńczycy" i "Ojciec Mateusz" - to propozycje jesiennej ramówki TVP 1, którą zatwierdził w czwartek zarząd TVP - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

W poniedziałki o 20.20 nadawany będzie serial BBC "Kulisy II wojny światowej", a po nim o 21.15 znajdą się spektakle Teatru TV. Nowe pasmo dokumentalne uruchomione zostanie też w środy o 23.25 (znajdą się tu filmy społeczne i historyczne). Nowością będzie także pasmo z dokumentami Discovery nadawane w soboty o 16.00.

Jesienią z anteny Jedynki nie zniknie program "Bronisław Wildstein przedstawia". Zmieni on jednak porę emisji na wtorki na 23.20 (wiosną pokazywany był w środy ok. 24.00). W środy o 23.00 nadawany ma być magazyn przybliżający najważniejsze śledcze tematy dziennikarskie pojawiające się w mediach, a w czwartki o 22.45 - widowisko publicystyczne poruszające problemy społeczne, kulturowe i cywilizacyjne.

dcu2ldu

W jesiennej ramówce TVP 1 znajdą się też drugie sezony popularnych seriali, wprowadzonych w zeszłym roku - "Ojca Mateusza" i "Londyńczyków". Ta druga produkcja zmieni porę emisji - będzie nadawana w czwartki o 20.20 (jesienią ub.r. serial zaczynał się o 21.10). Jeśli zaś chodzi o TVP2 - serwis informacyjny 'Panorama' jesienią nadal będzie nadawany o 22.45. Drugi sezon serialu "Tancerze" ma być pokazywany w czwartki, a nie w soboty jak to miało miejsce wiosną - wynika z ramówki TVP2, którą zatwierdził wczoraj zarząd publicznego nadawcy.

TVP2 na pewno pokaże także kolejny sezon historycznego "Czas honoru" oraz show "Kocham Cię Polsko". Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl w ofercie ma też znaleźć się program "Najpiękniejsza w klasie", realizowany przez Rochstar we współpracy z serwisem nasza-klasa.pl. Jego bohaterkami są dziewczyny, które w czasach szkolnych były najpopularniejszymi osobami w swojej klasie lub szkole.

Kolejną zaplanowaną nowością jest polska wersja komediowego formatu "De Lama's" ( angielski tytuł "Whose Line Is It Anyway"?). W programie czwórka komików odgrywa scenki w różnych grach zaproponowanych przez gospodarza (takich jak np. "Randka w ciemno", "Milionerzy" czy "Zmiana roli"). Improwizowane show kabaretowe stało się między innymi hitem stacji ABC, która pokazała 6 sezonów w przeciągu 8 lat.

Umowa na realizację "De Lama's" nie została jeszcze jednak podpisana, dlatego ani TVP ani firma Rochstar (potencjalny producent) nie udzielają informacji na temat programu.

TVP oficjalnie zaprezentuje jesienną ramówkę Dwójki dopiero podczas sierpniowej konferencji prasowej.

dcu2ldu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcu2ldu
dcu2ldu