Trwa ładowanie...
18-04-2008 18:50

Blaszany bohater w nowym serialu

Blaszany bohater w nowym serialuŹródło: NBC Network
d1c3vg6
d1c3vg6

13 maja, o godzinie 21:00 kanał SCI FI, jako jedyny w Europie, zaprasza na premierę nowego, śmiałego serialu *Blaszany bohater, opartego na słynnej powieści - "Czarnoksiężnika z krainy Oz".*

Produkcja łączy dynamiczną, nową wersję historii i barwne charaktery bohaterów z najnowszymi osiągnięciami grafiki komputerowej. A wszystko to z wiernym wykorzystaniem elementów oryginalnego tekstu.

Fabuła serialu została umiejscowiona w XXI wieku. Znani bohaterowie, powracają w zaskakującej postaci.

d1c3vg6

W rolę Dorotki wcieliła się Zooey Deschanel. Dorotka Gale, nazywana w skrócie DG, to sprytna dwudziestokilkuletnia kelnerka ze środkowego zachodu, która jeździ na motorze i nieustannie śni o lepszym życiu, do czasu, gdy nadchodzi huragan.

Szalejące tornado porywa DG i przenosi ją do świata O.Z., niegdyś pięknej krainy, która została przekształcona w zimne, surowe i jałowe terytorium.

O.Z. to fantastyczne miejsce pełne cudów, jednak nękane przez czarną magię, którą rządzi Czarodziejka Azkadellia.

Palącą ambicją Azkadeliia jest zdobycie Szmaragdu Ciemności, położenie kresu rodowi królewskiemu Glinda i sprowadzenie wiecznej ciemności na O.Z.

d1c3vg6

Na jej drodze stoi jedynie DG – tylko ona wie, gdzie znajduje się kamień – współrzędne mapy ukryte są w jej podświadomości. Krocząc wzdłuż Starego Brukowanego Szlaku DG z każdym krokiem porzuca starą tożsamość i odkrywa swe prawdziwe przeznaczenie.

Po drodze dołącza do niej grupa lojalnych towarzyszy. Strach na Wróble przybrał w tej wersji postać Glitcha, niegdyś mądrego wynalazcy z Oz, który teraz jest upośledzonym człowiekiem z suwakiem na czubku głowy (Alan Cumming). Tchórzliwy Lew to pół-człowiek, pół-rosomak Raw, wrażliwe medium, które stało się niezwykle bojaźliwe po tym, jak przyszło mu doświadczyć bólu poddanych (Raoul Trujillo). I były policjant Cain (Neal McDonough), załamany po stracie syna i żony. Bohaterom towarzyszy jeszcze Toto, zmiennokształtny kameleon, który w mgnieniu oka przybiera postać człowieka bądź psa.

Cała piątka Bauma jest na nowo zjednoczona na drodze, która straciła swój złoty połysk i jest obecnie znana jako "stary brukowany szlak”.

Razem usiłują umknąć koszmarnym poplecznikom Azkadelli, oddziałom długowłosych szturmowców, jak również szybkim jak błyskawica gońcom i złym skrzydlatym małpo-nietoperzom. DG wraz ze współtowarzyszami wyrusza na poszukiwanie przeznaczenia, które okaże się silnie powiązane ze zdetronizowaną i więziona przez czarownice królową Lawendowe Oczy (Anna Galvin).

Gdy wspomnienia zostają uwolnione z podświadomości, DG zdaje sobie sprawę, że tylko ona może powstrzymać Azkadellię i udaremnić jej plan przejęcia legendarnego Szmaragdu Ciemności, pogrążenia O.Z. w wiecznym mroku i położenia kresu królewskiemu rodowi Glinda.

d1c3vg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c3vg6