Trwa ładowanie...
d4n2w7t

Beata Tadla ukończyła kolejne studia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Tadla ukończyła kolejne studia
(AKPA)
d4n2w7t

W wyniku styczniowych przetasowań w Telewizji Polskiej Tadla, wraz z kilkunastoma innymi dziennikarzami, pożegnała się z pracą przy Woronicza. Choć prezenterka wielokrotnie powtarzała, że "znika bez najmniejszego poczucia klęski", nie ukrywała, że praca na wizji była dla niej przyjemnością i największą pasją. Nic więc dziwnego, że szybko pojawiły się plotki, jakoby była gwiazda "Wiadomości" miała wkrótce wrócić na antenę konkurencyjnej stacji. Ta informacja została jednak szybko zdementowana.

Okazało się, że Tadla postanowiła działać na własną rękę i dołączyła do agencji produkcyjno-szkoleniowej "Kolektyw Medialny". Obecnie dziennikarka (która od 2010 roku może pochwalić się tytułem Mistrza Mowy Polskiej) prowadzi wykłady i warsztaty z dobrego mówienia. Uczy swoich podopiecznych m.in. jak poprawnie usprawnić aparat mowy, jakie ćwiczenia oddechowe powinni wykonywać oraz instruuje, jak ważna jest odpowiednia intonacja.

Aby nabrać jeszcze większych kompetencji i stać się niezaprzeczalnym wzorem dla swoich podopiecznych, Tadla zdecydowała się dokształcić. Skupiła się na nauce i niedawno ukończyła studia podyplomowe na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym w Warszawie.

d4n2w7t

- Życie pozatelewizyjne istnieje. Chcę odpocząć od pracy dziennikarskiej. Nie zarzekam się, że nigdy nie wrócę, ale w tej chwili jestem zniechęcona newsami i publicystyką. Zajmuję się tym, co zawsze było moją wielką pasją. (...) Wszystko, co związane z językiem i jego rozwojem, mocno leży mi na sercu. A z kulturą słowa nie jest u nas najlepiej. Chciałabym, aby ludzie mówili lepiej i bardziej świadomie - podsumowała w rozmowie z "Super Expressem".

Czyżby na dobre zrezygnowała z pracy w telewizji?

Przypomnijmy, że Beata Tadla ukończyła wcześniej kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Menedżerów Kultury.

Zobacz także: Agata Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

d4n2w7t

Podziel się opinią

Share

d4n2w7t

d4n2w7t