Trwa ładowanie...

BBC Worldwide: London Calling oraz Planet Earth Live

Share
BBC Worldwide: London Calling oraz Planet Earth Live
Źródło: bbc
d39bx02

Brytyjski nadawca BBC pokaże w tym roku wielkie, światowe wydarzenia międzynarodowej widowni. Wśród nich są dwa nowe sezony:* _London Calling_oraz *_Planeta Ziemia Live_, które zostaną wyemitowane w tym samym czasie na antenie kanałów BBC na całym świecie, prezentując najlepsze brytyjskie produkcje oraz wielkie osobistości.

Londyn to miasto, na którym w 2012 roku oczy skupi się uwaga całego świata. Z tej okazji BBC przygotowało sezon programów pod hasłem London Calling, które zaprezentują kulturę, historię, sztukę muzykę i modę stolicy Wielkiej Brytanii. Głównym wydarzeniem sezonu będzie transmisja wyjątkowych obchodów sześćdziesięciolecia panowania królowej Elżbiety II.

Drugim wielkim wydarzeniem transmitowanym przez kanały BBC Worldwide będzie Planeta Ziemia Live –unikalny i największy projekt przyrodniczy nadawany na żywo, jakiego realizacji podjęło się BBC w całej swej historii. Ten niezwykle ambitny projekt będzie ukoronowaniem wieloletniej pracy Działu Historii Naturalnej BBC.

d39bx02

Głównym wydarzeniem pasma programów, zebranych pod hasłem London Calling, będzie transmisja uroczystości z okazji diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II: uroczysta prezentacja łodzi na Tamizie, koncert przed pałacem Buckingham, a także nabożeństwo dziękczynne i przejazd rodziny królewskiej ulicami Londynu.

W trzyczęściowym dokumencie pt. Diamentowa królowa publicysta Andrew Marr przedstawi drobiazgową analizę panowania Elżbiety II. W programie pokazane zostaną przeprowadzone potrzeby specjalnie zrealizowane wywiady z członkami rodziny królewskiej: książętami Williamem i Harrym, księciem Jorku oraz księżniczką Anną. Zobaczymy również dramat Sięgnąć po złoto, w którym Matt Smith (Doktor Who) zagra Berta Bushalla – jednego z nagrodzonej złotem dwójki wioślarskiej, która wbrew przeciwnościom losu zdołała zdobyć złoty medal na olimpiadzie w 1948 roku.

Widzowie będą też mieli okazję poznać z bliska najstarszą, największą i najbardziej zatłoczoną na świecie sieć podziemnej komunikacji w serialu zatytułowanym Metro1,a także pośmiać się przy przewrotnej komedii pt. Jak zrobić olimpiadę?, która pokazuje bohaterskie (choć fikcyjne) zmagania komitetu olimpijskiego, szykującego tegoroczne igrzyska w Londynie. W ramach sezonu dowiemy się też, co dzieje się z najsłynniejszym londyńskim superdetektywem: Benedict Cumberbatch powraca z drugą serią wyróżnionego nagrodą BAFTA serialu Sherlock.

Dzięki sezonowi London Calling kanał BBC World News kontynuuje rok poświęcony stolicy Wielkiej Brytanii. W ramach programu World Olympic Dreams przedstawia profile 25 sportowcówz pięciu krajów, uprawiających 20 różnych dyscyplin . W kwietniu zdobywca olimpijskiego złota Matthew Pinsent jedzie do Brazylii, gdzie odbędą się igrzyska w 2016 roku. Pozna tu judokę, boksera i czterech rugbistów, których życie uległo przemianom wielkim zmianom za sprawą sportu.

d39bx02

Aby uczcić obecność Londynu na światowej mapie kultury w 2012 roku, teatr Globe wystawi wszystkie sztuki Szekspira w różnych językach. Przedstawienia pokazywane będą przez sześć tygodni, od kwietnia do czerwca. Ukoronowaniem festiwalu będzie inscenizacja Komedii pomyłek w afgańskim języku dari. Prezentowany przez BBC World News program Globe to Globe podąża śladem aktorskiej trupy – zobaczymy poszukiwania aktorek gotowych narazić się na niebezpieczeństwo za występ na scenie w Kabulu, próby, które odbywały się w Indiach, jak i sam występ na scenie teatru Globe. Aktorzy przedstawienia mają nadzieję, że przybywając do Londynu zmienią nieco sposób, w jaki postrzegany jest ich kraj.

Jana Bennett o sezonie London Calling:- W latach 60. XX wieku Londyn był w centrum wydarzeń dzięki temu, co działo się na Carnaby Street, co robili Mary Quant czy David Bailey. Piętnaście lat później mówiło się o „Cool Britanii”, a w 2012 roku oczy świata znowu zwracają się w stronę naszej stolicy. BBC będzie wspierało Londyn promując go wśród międzynarodowej widowni.

Sezoni Planeta Ziemia Live
Planeta Ziemia Live to produkcja wielokrotnie nagradzanego Działu Historii Naturalnej BBC. To właśnie ten dział odpowiadał za zjawiskowy dokument Frozen Planet. Tym razem, dzięki transmisji na żywo, pozwoli widzom uczestniczyć w niezwykłym życiu zwierząt.

W kolejnych odsłonach cyklu zobaczymy losy słoniątek w Kenii, niedźwiedzi w Minnesocie, makaków na Sri Lance i wielorybów, zamieszkujących Pacyfik. Znany z programu Top Gear Richard Hammond poprowadzi transmisje z Afryki, spełniając tym samym swoje marzenie o współpracy z Julią Bradbury z magazynu Countryfile która będzie przybliżać widzom wydarzenia rozgrywające się w Ameryce Północnej.

d39bx02

Richardowi i Julii towarzyszyć będą ekipy telewizyjne oraz zoolodzy – znawcy poszczególnych gatunków. Będą oni włączać się w przekaz na żywo, pokazując nam w czasie rzeczywistym to, co będzie się akurat działo w świecie zwierząt. Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii HD zobaczymy wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Tim Scoones, producent wykonawczy cyklu Planeta Ziemia Live, powiedział:- Sezon Planeta Ziemia Live to połączenie walorów wielkich seriali, z których słynie Dział Historii Naturalnej BBC, z atrakcyjną transmisją na żywo przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik cyfrowych. Bardzo się cieszę, że czymś tak wyjątkowym będziemy się mogli podzielić z widzami na całym świecie.

(fot. bbc)
Źródło: (fot. bbc)
(fot. BBC)
Źródło: (fot. BBC)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d39bx02

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d39bx02

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39bx02
d39bx02