Trwa ładowanie...

BBC Knowledge: premierowy blok programów przyrodniczych BBC Earth!

BBC Knowledge: premierowy blok programów przyrodniczych BBC Earth!Źródło: BBC
d1pm9vf
d1pm9vf

BBC Knowledge* ma przyjemność zaprosić na premierę BBC Earth – nowego bloku programowego, prezentującego najlepsze produkcje przyrodnicze. Pierwsza seria BBC Earth rozpocznie się 3 kwietnia 2011.

BBC Earth to programy przyrodnicze tworzone przez słynny Dział Historii Naturalnej BBC, nakręcone przy wykorzystaniu najnowszych technik filmowych. Będziemy więc mogli podziwiać wspaniałe zdjęcia, niesamowite krajobrazy oraz niezwykłe miejsca na świecie. Dwugodzinny blok programowy pokazywany będzie co niedzielę, od godziny 18.00.

Zaczynamy 3 kwietnia 2011 o 18.00. Potęga przyrody to seria opowiadająca o najwspanialszych spektaklach natury. Znakomite zdjęcia, które są specjalnością BBC, pozwalają przekazać emocje i najdrobniejsze detale akcji. Formuła serii stanowi połączenie filmowej opowieści i swoistego „dziennika przyrody”. Poznamy zjawiska klimatyczne, które kształtują krajobraz i sprawiają, że ogromne stada zwierząt ruszają w długie wędrówki. Programy te z pewnością przykują uwagę widzów, bo pełne są poruszających, zapadających w pamięć historii.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 pokazany zostanie pierwszy odcinek serii pt. Wyprawa na Nową Gwineę. Mówi on o jednym z najbogatszych w gatunki zwierząt rejonów kuli ziemskiej, o krainie tak niedostępnej, że żyjące tu stworzenia są niemal niezbadane. Ekipa naukowców będzie zaglądać do jaskiń, krążyć po lasach deszczowych, wspinać się na góry i płynąć z nurtem podziemnych rzek. Punktem wyjściowym ekspedycji jest Sepik River, gdzie naukowcy zamierzają się spotkać z plemieniem Ludzi-Krokodyli. Chcą też zobaczyć ośmiometrowe gady dzielące rzekę z ludźmi, oraz zbadać przeróżne dziwne zwierzęta – choćby odkryte niedawno „chodzące” rekiny. Czy uda się odkryć prawdziwe oblicze Nowej Gwinei? Zapraszamy na wyprawę do tego niebezpiecznego, ale i fascynującego świata.

d1pm9vf

Nie będzie to jedyny program z cyklu Wyprawa do..., który pokażemy w bloku programów BBC Earth. Już wkrótce czekają nas kolejne premiery z tego cyklu: Wyprawa do Gujany pozwoli poznać dżungle i zwierzęta tego kraju, zaś Wyprawa na Borneo poprowadzi zboczami stromych gór, brzegami przepaści i przez rozległe równiny.

8 maja BBC Earth będzie świętować 85. urodziny słynnego brytyjskiego przyrodnika i prezentera telewizyjnego – Sir Davida Attenborough. Poświęcony mu film David Attenborough – 50 lat na wizji opowiada o jego karierze w BBC – karierze, która trwała ponad pół wieku. Trudno o kogoś równie popularnego, charyzmatycznego i cenionego przez widzów jak David Attenborough. Ma on w sobie coś, co wyróżnia tylko najlepszych: widzowie czują, jakby świetnie go znali. Sir David ma fascynujący życiorys, który splata się z historią telewizji. Do BBC przyszedł w 1952 roku, mógł więc obserwować rozwój korporacji, która zajmowała coraz ważniejsze miejsce w świecie mediów. Marka BBC stała się synonimem najwyższej jakości, także jeśli chodzi o gatunek, z którym kojarzony jest David Attenborough: filmy przyrodnicze. Dzięki materiałom archiwalnym wspominamy najciekawsze chwile z życia Sir Davida i przyglądamy się jego karierze w telewizji.

Kanał BBC Knowledge dostępny jest na platformach Cyfry+ oraz n, a także w wielu sieciach kablowych na terenie całego kraju.

*W ofercie n kanał nadawany jest w wysokiej rozdzielczości jako BBC Knowledge HD.

d1pm9vf

[

10 lat od tragicznej śmierci prezentera „5-10-15” ]( http://teleshow.pl/gid,13090110,img,13091159,kat,1024837,title,10-lat-od-tragicznej-smierci-prezentera-5-10-15,galeria.html )
[

Młynarska rozebrała się na wizji! ]( http://teleshow.pl/gid,13101775,img,13101797,kat,1024835,title,Mlynarska-rozebrala-sie-do-pracy,galeria.html )
[

Gwiazda "Majki" wygląda koszmarnie! ]( http://teleshow.wp.pl/instynkt-marieta-zukowska-wyglada-fatalnie-6026602063090305g )
[

Jak dziś wyglądają bohaterowie „Kevina…”? ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-dzis-wygladaja-bohaterowie-kevina-6025276617331841g )

d1pm9vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pm9vf