Trwa ładowanie...
wojciech smarzowski
11-04-2012 16:29

''7 dni'': Relacja z planu najnowszego filmu Smarzowskiego [wideo]

''7 dni'': Relacja z planu najnowszego filmu Smarzowskiego [wideo]
d4f07dz
d4f07dz

*Wojciech Smarzowski, twórca głośnej "Róży", realizuje swój kolejny film. W Warszawie trwają zdjęcia do "7 dni". W głównej roli występuje Bartłomiej Topa, a towarzyszą mu m.in. Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik i Marcin Dorociński. "7 dni" to policyjny kryminał realizowany na podstawie scenariusza Wojciecha Smarzowskiego. Bohaterami filmu są policjanci drogówki - siedmiu kolegów, których łączy praca i przyjaźń.
Akcja filmu toczy się w Warszawie. Reżyser zdradza, że wszystko rozpoczyna się na tylnym siedzeniu samochodu, a kończy w Brukseli.
*

"Akcja dzieje się współcześnie w ciągu siedmiu dni. Jest siedmiu gliniarzy i siedem grzechów głównych. Każdy z policjantów odpowiada za jeden grzech. To jest historia o korupcji. Ten scenariusz ma już dwa lata. Gdy go pisałem wiedziałem już, kto będzie grał" - powiedział dziennikarzom podczas zdjęć Wojciech Smarzowski.

W jego najnowszym filmie grają w większości aktorzy, z którymi reżyser już wcześniej współpracował. Na ekranie zobaczymy m.in. Bartłomieja Topę, Jacka Braciaka, Arkadiusza Jakubika, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Marcina Dorocińskiego i Julię Kijowską.

d4f07dz

"Gram sierżanta Ryszarda Króla. Razem z moimi sześcioma kolegami pracujemy w policji drogowej. Ktoś chce wrobić mojego bohatera w morderstwo, Król próbuje więc sam rozwiązać zagadkę" - powiedział Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w tym filmie.

Przed rozpoczęciem zdjęć do "7 dni" aktorzy wraz z reżyserem odbywali próby. "Musieliśmy się do tego naprawdę przygotować. Spotkania z policjantami, dokładna dokumentacja. Myślę, że jesteśmy policjantami z krwi i kości. Będzie tak jak zwykle u Smarzowskiego: prawda czasu, prawda ekranu, kino realistyczne do cna" - powiedział Arkadiusz Jakubik.

"Każde spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim jest inne. Myślę, że tym razem nie będzie tak ciężko jak w Domu złym czy _**Róży**_. Ten film będzie bliższy Weselu. Bliższy duchem i poczuciem humoru. To będzie kryminalna historia z elementami komediowymi a la Smarzowski. Niektórych ten humor będzie śmieszył, a niektórych bulwersował" - tłumaczył Jakubik.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Za kostiumy odpowiada Katarzyna Lewińska, za charakteryzację - Ewa Drobiec, a za scenografię - Joanna Macha. Autorem muzyki będzie Mikołaj Trzaska. Montażem zajmie się Paweł Laskowski. Zdjęcia rozpoczęły się 18 lutego i potrwają do 22 kwietnia.

Premiera przewidziana jest na wiosnę 2013 roku.

d4f07dz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f07dz