Trwa ładowanie...
28-04-2016 17:19

6 maja zaczynają się Czyżynalia

6 maja zaczynają się CzyżynaliaŹródło: mat. prasowe
dbenxjl
dbenxjl

Na scenie pojawią się zwycięzcy ubiegłorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA - Fair Play Crew, to marka kojarzona z tańcem na najwyższym poziomie.

Kabaretu Smile nie trzeba przedstawiać, uwielbiają śpiewać, a jeden z nach nawet potrafi, dlatego też ich silną stroną jest piosenka kabaretowa. Napisane przez nich teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz publicznością, lepią rzeźby zwane skeczami. Każdy ich spektakl jest jedyny i niepowtarzalny i trzeba to zobaczyć na żywo.

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego śmiechu Katarzyny Pakosińskiej, wybierzcie się więc 6 maja na Kabareton i śmiejcie się razem z nami do łez! Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, BEZCZELNIE MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków.

dbenxjl

Znamy też już pełen line up tegorocznych Koncertów Czyżynaliowych: 7 maja - TAURON Kraków Arena- Zadzieje się!

KORTEZ
STRACHY NA LACHY
COMA
BRODKA
DAWID PODSIADŁO

Kortez, 26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

dbenxjl

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.Zespół na swoim koncie ma siedem płyt, a jego lider jest m.in. laureatem Paszportu Polityki. Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała Strachy na Lachy prestiżową nagrodą Mateuszza album "Dodekafonia".14 lutego wspólnie z muzykami świętowaliśmy reedycję (po 10 latach) płyty "Piła tango", rozszerzoną o remiksy. Zespół podczas koncertu odebrał platynowa płytę za sprzedaż "Piła tango".

Grupa COMA powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. Koncerty Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Niespełna trzy lata temu, kiedy Dawid Podsiadło szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, nagradzany i zapraszany, Dawid Podsiadło to prawdziwy fenomen – a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta.Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. Ale nie tylko to…

„Bogdan Kondracki - producent wiodący. Daniel Walczak - producent i kierownik muzyczny zespołu. Aleksander Świerkot - gitarzysta. Michał Sęk - klawiszowiec, który na tej płycie ma swoich rękach potężnego potwora: olbrzymiego, ciężkiego Hammonda. Piotr Jabłoński - perkusista. Wojciech Król - basista. No i ja” – Dawid przedstawia swoją zwycięską drużynę. Z Bogdanem współtworzył już poprzedni album „Comfort & Happiness”, z pozostałymi kolegami zżył się podczas niekończącej się trasy koncertowej. Nie chodzi tylko o dobrze spędzony wspólnie czas, o rockandrollowe wybryki, choć i tego nie brakowało, ale przede wszystkim o wzajemne inspirowanie się, o – nomen omen – grę zespołową.

dbenxjl

„Annoyance and Disappointment” – choć tytuł oznacza rozdrażnienie i rozczarowanie, to trudno o bardziej odległe od realiów skojarzenia. Po listopadowej premierze, w niespełna dwa miesiące wydawnictwo ma już status platynowej płyty, a pierwszy singiel „ W Dobrą Stronę” jest jednym z najczęściej emitowanych utworów w stacjach radiowych i utrzymuje się w czołówce list przebojów. Bilety na trwająca obecnie trasę koncertową wyprzedały się w dwa tygodnie w liczbie 20 tysięcy.

Nikogo nie zdziwi zapewne teza, że to jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tego sezonu. Brodka po kilku latach ciszy powraca z nową płytą. Krążek zatytułowany Clashes trafi na sklepowe półki 13 maja. Pierwszy singiel dla wiernych fanów nie będzie wielkim zaskoczeniem. Horses można było usłyszeć na zeszłorocznej edycji Męskiego Grania. Wersja studyjna była jedna mocno oczekiwana.

Brodka udowodniła, że artyści nie muszą stać w miejscu i asekuracyjnie dostosowywać się do oczekiwań rynku. Zawsze jest dobry moment na odkrycie czegoś nowego w swojej głowie i pójście inną drogą. Horses nie jest wesołą piosenką z Grandy. To kompozycja, w której czuć ducha PJ Harvey czy Patti Smith. Utwór powstał we współpracy z amerykańskim producentem Noah Georgesonem, odpowiedzialnym między innymi za produkcję albumu Joanny Newsom i pracę z takimi artystami jak Devendra Banhart czy Charlotte Gainsbourg. Płyta "Clashes“ ukaże się 13 maja – będzie to międzynarodowa premiera, tego samego dnia album ukaże się w całej Europie nakładem połączonych sił PLAY IT AGAIN SAM i KAYAX.

Bilety w cenie 40 zł dostępne:
https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=106513

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
dbenxjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbenxjl