Trwa ładowanie...

Zmarł Reg E. Cathey znany z seriali "House of cards" i "Outcast: opętanie"

Aktor miał 59 lat., zmagał się z nowotworem płuc. W pamięci widzów zapisał się wieloma rolami. W 2015 roku otrzymał statuetkę Emmy za najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym w produkcji "House of cards".

Share
Zmarł Reg E. Cathey znany z seriali "House of cards" i "Outcast: opętanie"
Źródło: Materiały prasowe
d2sagr4

W hicie Cathey wcielił się we Freddy'ego, właściciela dość nędznej restauracji, do której jednak chętnie zaglądał główny bohater, Frank Underwood. Oczywiście w sekrecie. Aktor pojawił się w czterech sezonach produkcji. Fani tasiemców na pewno kojarzą go również z "Outcast: opętanie", gdzie zagrał dociekliwego policjanta, Byrona Gilesa.

Na koncie Rega było aż kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Aktora zaczął karierę w latach 80. i kontynuował ją aż do śmierci.

Hołd koledze po fachu oddał Samuel L. Jackson. Napisał na swoim profilu na Twitterze: "Rozbity po stracie Rega E. Catheya! Wspaniały aktor, humorysta i przyjaciel! Niezastąpiony!".

Oświadczenie wydał także Netflix: "Jesteśmy załamani odejściem naszego przyjaciela i kolegi z serialu. Reg był najmilszym człowiekiem, aktorem wiele od siebie dającym, prawdziwym dżentelmenem. Współczujemy jego rodzinie".

d2sagr4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sagr4
d2sagr4