Zmarł aktor Scott Wilson z "The Walking Dead"

Zmarł aktor Scott Wilson z "The Walking Dead"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.10.2018 08:50, aktual.: 08.10.2018 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani produkcji poznali go jako Hershela Greene'a, charyzmatycznego mężczyznę, który robił, co mógł, aby ochronić rodzinę w czasie apokalipsy zombie. Aktor odszedł w wieku 76 lat w Los Angeles. Walczył z białaczką.

Scott Wilson zmarł we własnym domu z powodu komplikacji związanych z chorobą nowotworową. Przyczyna zgonu została podana przez Dominica Manciniego, który reprezentował gwiazdę.

- Scott na zawsze zostanie zapamiętany jako świetny aktor. Czujemy się szczęściarzami bo go poznaliśmy. Postać, którą stworzył w "The Walking Dead", Hershel, żyje w emocjonalnym rdzeniu serialu - powiedziała osoba ze stacji AMC.

Na oficjalnym twitterowym koncie produkcji, która przyniosła Wilsonowi ogromną popularność, znalazł się wpis: "Jesteśmy głęboko zasmuceni doniesieniem, że Scott Wilson, niezwykły aktor, który grał Hershela w 'The Walkig Dead', odszedł w wieku 76 lat. Nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w raju, Scott. Kochamy cię!".

Z kolei kolega z planu, Khary Payton napisał: "Gdy poznałem Scotta Wilsona, uścisnął mnie i powiedział, że stałem się członkiem rodziny. Powiedział, że jestem odpowiedzialny za to, by o nią dbać. Bardzo się starałem sir i będę to kontynuował. Obiecuję. Do zobaczenia po drugiej stronie mój przyjacielu".

Gwiazdor pracował w zawodzie aktora od dekad. W 1974 roku pojawił się w produkcji "Wielki Gatsby". W sumie zagrał w około 50 produkcjach ("Ostatni samuraj", "Pearl Harbor"). W "The Walking Dead" można go było oglądać od 2011 do 2014 roku. Wystąpił w 37 odcinkach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także