Trwa ładowanie...
d11kqie

Zmarł aktor Janusz Kubicki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł aktor Janusz Kubicki
(PAP)
d11kqie

* Janusz Kubicki, aktor Teatru Powszechnego w Łodzi, znany m.in. z seriali "Stawka większa niż życie", "Lalka" i "Vabank", zmarł w środę w Łodzi.*

Jak poinformował rzecznik Teatru Powszechnego Andrzej Jakubas, Kubicki (ur. w 1931 r.) występował na scenach dwóch łódzkich teatrów - Teatru Nowego (1957-1965 i 1976-1991) i Teatru Powszechnego (1965-1976 i od 1991).

Debiutował rolą Mateo Dara w spektaklu "Ciemności kryją ziemię" Jerzego Andrzejewskiego w reżyserii Kazimierza Dejmka w Teatrze Nowym w Łodzi. Był uwielbiany przez publiczność jako profesor Henry Higgins z "My Fair Lady".

d11kqie

Na deskach łódzkich scen stworzył kilkadziesiąt niezapomnianych ról w spektaklach m.in. Kazimierza Dejmka, Janusza Kłosińskiego, Jerzego Antczaka, Bohdana Korzeniewskiego, Romana Sykały, Józefa Grudy, Edwarda Dziewońskiego, Agnieszki Glińskiej, Waldemara Śmigasiewicza i Jacka Głomba.

Był także odtwórcą znakomitych ról w filmach i Teatrze Telewizji. Widzom telewizyjnym znany był z ról epizodycznych m.in. w serialach "Stawka większa niż życie", "Lalka", filmach "Vabank" i "Ojciec królowej".

Ostatnio był jednym z bohaterów cyklu TVP "Mistrzowie scen łódzkich". 4 grudnia miał rozpocząć próby do "Wytwórni piosenek" w reżyserii Macieja Wojtyszko.

Kubicki był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Odznaką Honorową Miasta Łodzi oraz nagrodą wojewody łódzkiego.

d11kqie

Podziel się opinią

Share

d11kqie

d11kqie