Trwa ładowanie...

"Zawód: Amerykanin": maraton dla fanów! Gdzie i kiedy można oglądać 4. i 5. sezon serialu?

Na kanał FOX wraca w megadawce jeden z najlepszych seriali szpiegowskich ostatnich lat - "Zawód: Amerykanin". Fani będą mogli obejrzeć aż dwa sezony tej produkcji w ciągu trzech kolejnych weekendów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Zawód: Amerykanin": maraton dla fanów! Gdzie i kiedy można oglądać 4. i 5. sezon serialu?Źródło: Materiały prasowe
d1c3vg6
d1c3vg6

Serial opowiada historię dwójki szpiegów KGB udających szczęśliwe amerykańskie małżeństwo z dwójką dzieci. Żyjąca na przedmieściach Waszyngtonu, w czasach prezydentury Ronalda Reagana, para - Philip (Matthew Rhys, "Tytus Andronikus") i Elizabeth Jennings (Keri Russell, "Ewolucja planety małp") zajmuje się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego.

Eskalacja zimnej wojny sprawia, iż w życie głównych bohaterów coraz mocniej ingeruje siatka szpiegów, pod której kontrolą się znajdują. Sytuacji nie poprawia fakt, że ich sąsiadem jest Stan (Noah Emmerich, "Szyfry wojny"), agent FBI pracujący dla kontrwywiadu. To nie koniec problemów! Po tym jak Philip i Elizabeth wyjawili swojej córce Paige (Holly Taylor) prawdę o swojej działalności, nie są w stanie zaznać chwili spokoju, a granica pomiędzy tajemnicą a prawdą jest już naprawdę bardzo cienka.

Czy wiesz, że...? Ciekawostki o serialu "Zawód: Amerykanin"

Serial jest luźno oparty na prawdziwej historii z 2010 roku, kiedy to zdemaskowano kilku "uśpionych" rosyjskich szpiegów, którzy żyli w Stanach Zjednoczonych od dziesięcioleci. Większość z nich miała małżonków, dzieci, przyjaciół, którzy nie mieli pojęcia, kim ich bliscy naprawdę są. Zostali oni wymienieni za amerykańskich szpiegów mieszkających w Rosji.

d1c3vg6

Joseph Weisberg, twórca serialu, był w latach 1990-1994 prawdziwym agentem CIA. Dlatego też każdy napisany przez niego scenariusz odcinka musi najpierw przejść kontrolę CIA, aby żadne tajne informacje nie ujrzały światła dziennego.

Keri Russell i Matthew Rhys, grający parę głównych bohaterów, również w prawdziwym życiu są parą. Kończąc zdjęcia do 4 sezonu, aktorka była w 7 miesiącu ciąży, dlatego producenci postanowili, że większość fabuły będzie działa się zimą. Dzięki temu, że Russell nosiła zimowe ubrania, łatwiej było ukryć jej stan.

Do fascynacji serialem przyznały się takie gwiazdy jak: Bernardo Bertolucci, Gary Oldman, David Bowie czy Ben Affleck.

Początkowo Noah Emmerich odrzucił rolę agenta FBI, bo miał już dosyć grania postaci związanych z agencjami rządowymi. Do ponownego przeczytania scenariusza i przyjęcia roli namówił go jego przyjaciel Gavin O’Connor, który był reżyserem pilotowego odcinka produkcji.

d1c3vg6

Kiedy i gdzie oglądać serial?

Czy tajemnica Jenningsów w końcu wyjdzie na jaw? Jak długo uda im się jeszcze żyć pod przykrywką? Maraton 4. i 5. sezonu serialu "Zawód: Amerykanin" już w stacji FOX.

Sezon 4.:
Sobota 24 czerwca od godz. 20.05 (4 odcinki)
Niedziela 25 czerwca od godz. 20:05 (4 odcinki)
Sobota 1 lipca od godz. 20:05 (5 odcinków)

Sezon 5.:
Niedziela 2 lipca od godz. 20:05 (4 odcinki)
Sobota 8 lipca od godz. 20:05 (4 odcinki)
Niedziela 9 lipca od godz. 20:05 (5 odcinków)

Jak się bronić przed podsłuchami?

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1c3vg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c3vg6