Trwa ładowanie...
04-02-2016 09:33

Zapomniany program wraca na antenę TVP2

Zapomniany program wraca na antenę TVP2Źródło: ONS.pl
d2ivg6j
d2ivg6j

Pierwszy taki program nadawano w latach 1977-1989. Prowadził go Zdzisław Kamiński wraz z Andrzejem Kurkiem, a przez kilka lat także Tomasz Pyć. Każdy z odcinków poświęcony był jednemu zagadnieniu z dziedziny nowych technologii, a dziennikarze w jego trakcie często przebierali się w różne kostiumy. Niestety "Sonda" skończyła się wraz z tragiczną śmiercią Kamińskiego i Kurka w wypadku samochodowym pod Raciborzem.

(fot. Stopklatki z programu )
Źródło: (fot. Stopklatki z programu )

Scenariusze pierwszych epizodów odświeżonego formatu są już gotowe. Oprócz tego w archiwum znajduje się aż 400 odcinków archiwalnego wydania tego programu, sprzed ponad trzech dekad.

d2ivg6j

- W nowym programie pokażemy ówczesnych prowadzących, rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Będziemy ich wyobrażenia konfrontować ze współczesnością, a na koniec wyślemy wiadomość generacji, która przyjdzie po nas i za kolejne 35 lat będzie chciała zrobić "Sondę 3" - powiedział Maciej Chmiel w wywiadzie dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Program będzie poważny, ale jednocześnie ma w prosty sposób tłumaczyć przemiany cywilizacyjne oraz technologiczne, których jesteśmy świadkami. Cykl zajmie miejsce show "Paranienormalni Tonight" i ma być emitowany w czwartkowe wieczory.

Będziecie oglądać?

Zobacz także: NASA przedstawia animację zjawisk na Słońcu

(fot. Stopklatki z programu)
Źródło: (fot. Stopklatki z programu)
(fot. Stopklatki z programu)
Źródło: (fot. Stopklatki z programu)
d2ivg6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ivg6j