Trwa ładowanie...
1920 wojna i miłość
25-11-2010 14:04

Zakończenie zdjęć do serialu "1920. Wojna i miłość"

Zakończenie zdjęć do serialu "1920. Wojna i miłość"Źródło: AKPA
d46oib1
d46oib1

Cztery miesiące pracy, sto trzydzieści obiektów zdjęciowych, ponad dwustu aktorów, dwa tysiące statystów i ponad sto koni... Tak wyglądają statystyki dotyczące nowego serialu TVP1 "1920. Wojna i miłość" w reżyserii Macieja Migasa.

Niedawno padł ostatni klaps na planie tej produkcji z Jakubem Wesołowskim, Wojciechem Zielińskim i Tomaszem Borkowskim w rolach głównych. To pierwszy serial poświęcony jednemu z najważniejszych okresów w dziejach Polski - walce o niepodległość w 1920 r.

Akcja rozpoczyna się w 1918 r. w pogrążonej chaosem Rosji, gdzie poznajemy głównych bohaterów - Bronka, Władka i Józefa. W wojennej zawierusze trafiają oni do obozu internowania. 11 listopada 1918 r, gdy Polska odzyskuje niepodległość, trzej koledzy wyruszają w kierunku Warszawy. Młodzi ludzie, w tak dramatycznych czasach, wystawieni są na próbę odwagi i patriotyzmu. Czeka ich walka i zdrada, ale też miłość.

"Taka produkcja nie zdarza się często - powiedział Lesław Żurek. - To serial kostiumowy, historyczny i trudny w realizacji. Mieliśmy dużo plenerów w złych warunkach atmosferycznych. Ale, wszystko to razem sprawia, że mój udział w tym serialu postrzegam jako niezwykle ciekawą przygodę" - dodał Żurek, który w serialu zagrał Miecia, młodego kombinatora, dla którego ojczyzna nie ma znaczenia.

d46oib1

Do tej produkcji aktorzy musieli podszkolić swoje umiejętności szermierskie i jazdę konno. W tym celu spędzili miesiąc na obozie w Legionowie.

"Niestety nie miałem okazji sprawdzić na planie moich umiejętnością władania szablą, ale sporo jeździłem konno i myślę, że było całkiem nieźle" - zdradził Kuba Wesołowski.

Jazdy konnej od podstaw uczył się do swojej roli Wojtek Zieliński.

"Przyznam, że spodobał mi się ten sport. Początkowo nie czułem się dość pewnie na koniu, ale z czasem nawet to polubiłem. No i koń zaczął się mnie w końcu słuchać, aczkolwiek nie obyło się bez kilku niebezpiecznych sytuacji" - mówił ze śmiechem Wojtek.

d46oib1

Praca przy tej produkcji była wielką przygodę także dla Katarzyny Maciąg. "Po raz pierwszy miałam okazję grać w filmie historycznym. Kostium niezwykle pomaga wcielić się w rolę. Kiedy na planie zakładałam kapelusz, rękawiczki i elegancką sukienkę, od razu przenosiłam się w tamtą rzeczywistość" - zdradziła Kasia, która w serialu wcieliła się w Lulu, piękną artystkę kabaretową, rozkochaną w życiu warszawskiej cyganerii i uwielbianą przez publiczność stolicy.

Dla Kuby Wesołowksiego natomiast nie była to pierwsza rola kostiumowa. "Wygląda na to, że kostium mnie polubił i z wzajemnością. Bardzo się cieszę, że mam okazję brać udział w tego rodzaju produkcjach. Mają one w sobie coś szczególnego. Zawsze są robione z wielkim pietyzmem i dotyczą poważnych wydarzeń" - dodał Kuba.

W serialu zobaczymy Mirosława Bakę - w roli Marszałka Piłsudskiego, a także m.in.: Danutę Stenkę, Piotra Gąsowskiego, Krzysztofa Globisza, Karolinę Nolbrzak, Michała Żurawskiego, Marka Bukowskiego, Eryka Lubosa, czy Olgierda Łukaszewicza.

d46oib1

"1920. Wojna i miłość" na ekranach telewizyjnej Jedynki zostanie wyemitowana wiosną 2011 r.

Zobacz także:

[

BOŻENKA Z "KLANU" JAKIEJ NIE ZNACIE! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/bozenka-z-klanu-jakiej-nie-znacie-6026598672548993g )
[

ONI DORASTALI NA NASZYCH OCZACH. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dorastanie-na-telewizyjnym-ekranie-6026599915213953g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

d46oib1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46oib1