Trwa ładowanie...
1920 wojna i miłość
25-11-2010 14:04

Zakończenie zdjęć do serialu "1920. Wojna i miłość"

Zakończenie zdjęć do serialu "1920. Wojna i miłość"Źródło: AKPA
d32fdf9
d32fdf9

Cztery miesiące pracy, sto trzydzieści obiektów zdjęciowych, ponad dwustu aktorów, dwa tysiące statystów i ponad sto koni... Tak wyglądają statystyki dotyczące nowego serialu TVP1 "1920. Wojna i miłość" w reżyserii Macieja Migasa.

Niedawno padł ostatni klaps na planie tej produkcji z Jakubem Wesołowskim, Wojciechem Zielińskim i Tomaszem Borkowskim w rolach głównych. To pierwszy serial poświęcony jednemu z najważniejszych okresów w dziejach Polski - walce o niepodległość w 1920 r.

Akcja rozpoczyna się w 1918 r. w pogrążonej chaosem Rosji, gdzie poznajemy głównych bohaterów - Bronka, Władka i Józefa. W wojennej zawierusze trafiają oni do obozu internowania. 11 listopada 1918 r, gdy Polska odzyskuje niepodległość, trzej koledzy wyruszają w kierunku Warszawy. Młodzi ludzie, w tak dramatycznych czasach, wystawieni są na próbę odwagi i patriotyzmu. Czeka ich walka i zdrada, ale też miłość.

d32fdf9

"Taka produkcja nie zdarza się często - powiedział Lesław Żurek. - To serial kostiumowy, historyczny i trudny w realizacji. Mieliśmy dużo plenerów w złych warunkach atmosferycznych. Ale, wszystko to razem sprawia, że mój udział w tym serialu postrzegam jako niezwykle ciekawą przygodę" - dodał Żurek, który w serialu zagrał Miecia, młodego kombinatora, dla którego ojczyzna nie ma znaczenia.

Do tej produkcji aktorzy musieli podszkolić swoje umiejętności szermierskie i jazdę konno. W tym celu spędzili miesiąc na obozie w Legionowie.

"Niestety nie miałem okazji sprawdzić na planie moich umiejętnością władania szablą, ale sporo jeździłem konno i myślę, że było całkiem nieźle" - zdradził Kuba Wesołowski.

Jazdy konnej od podstaw uczył się do swojej roli Wojtek Zieliński.

d32fdf9

"Przyznam, że spodobał mi się ten sport. Początkowo nie czułem się dość pewnie na koniu, ale z czasem nawet to polubiłem. No i koń zaczął się mnie w końcu słuchać, aczkolwiek nie obyło się bez kilku niebezpiecznych sytuacji" - mówił ze śmiechem Wojtek.

Praca przy tej produkcji była wielką przygodę także dla Katarzyny Maciąg. "Po raz pierwszy miałam okazję grać w filmie historycznym. Kostium niezwykle pomaga wcielić się w rolę. Kiedy na planie zakładałam kapelusz, rękawiczki i elegancką sukienkę, od razu przenosiłam się w tamtą rzeczywistość" - zdradziła Kasia, która w serialu wcieliła się w Lulu, piękną artystkę kabaretową, rozkochaną w życiu warszawskiej cyganerii i uwielbianą przez publiczność stolicy.

Dla Kuby Wesołowksiego natomiast nie była to pierwsza rola kostiumowa. "Wygląda na to, że kostium mnie polubił i z wzajemnością. Bardzo się cieszę, że mam okazję brać udział w tego rodzaju produkcjach. Mają one w sobie coś szczególnego. Zawsze są robione z wielkim pietyzmem i dotyczą poważnych wydarzeń" - dodał Kuba.

W serialu zobaczymy Mirosława Bakę - w roli Marszałka Piłsudskiego, a także m.in.: Danutę Stenkę, Piotra Gąsowskiego, Krzysztofa Globisza, Karolinę Nolbrzak, Michała Żurawskiego, Marka Bukowskiego, Eryka Lubosa, czy Olgierda Łukaszewicza.

d32fdf9

"1920. Wojna i miłość" na ekranach telewizyjnej Jedynki zostanie wyemitowana wiosną 2011 r.

Zobacz także:

[

BOŻENKA Z "KLANU" JAKIEJ NIE ZNACIE! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/bozenka-z-klanu-jakiej-nie-znacie-6026598672548993g )
[

ONI DORASTALI NA NASZYCH OCZACH. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dorastanie-na-telewizyjnym-ekranie-6026599915213953g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

d32fdf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32fdf9