Trwa ładowanie...

You Can Dance 6: Odcinek 13

Share
You Can Dance 6: Odcinek 13Źródło: X factor/TVN
d2jb4ka

Było ich czworo, zostało dwoje. W finale 6. edycji "You Can Dance" wystąpią Paulina i Dominik.

Program zaczął się od przypomnienia historii Michała, który zrezygnował z programu. Następnie zaprezentowali się uczestnicy półfinału: Paulina, Ania, Dominik i Sebastian (on się pojawił w miejsce Michała) w choreografii Thierry'ego Vergera.

Prowadząca program Patricia Kazadi przedstawiła jurorów, którymi tym razem okazali się... Leo Messi, Beckham i Cristiano Ronaldo. Oczywiście chodziło o Michała Piróga, Kingę Rusin i Agustina Egurrolę, ale Patricia pokusiła się o wyszukane piłkarskie porównania.

(fot. X Factor, TVN)
Źródło: (fot. X Factor, TVN)

Pierwszą parą byli Ania i Dominik, tańczący taniec współczesny do piosenki "Babe I'm Gonna Leave You" legendarnych Led Zeppelin.
- Myślę, że dzisiaj będziemy szukać osobowości i świetnego aktora. I powiem szczerze, że insceniazacja była na wysokim poziomie. Będzie ciężko wybrać zwycięzcę - ocenił ich występ Agustin.
- Mam wrażenie, że się dobrze bawiliście. Ania zrobiła ogromny postęp, ale porównując do półfinalistek z poprzednich edycji, mam wrażeniem, że jeszcze sporo nauki przez nią. Dominik, dzisiaj oczekiwałam wielkiej petardy, ale był tylko fajerwerk - powiedziała Kinga.
- Jestem w głodzie narkotycznym, bo obejrzałem występ i nie dostałem tego, co chciałem. Aktorsko - totalna klapa - dodał Piróg.

d2jb4ka

Paulina i Sebastian zaprezentowali się przy piosence Christiny Aguilery - "You Lost Me".
- W tej edycji odpadają dobrzy tancerze, to wszystko z przez Wojewódzkiego. To był w miarę poprawny występ, nawet dobry, ale byliście zestresowani - ocenił ich układ Piróg.
- Według mnie, było poprawnie, ale technicznie nie było najlepiej. Ale nie chodzi o technikę, szukamy osobowości, a tej trochę mi tego brakowało - powiedział Egurtola.
- To był bardzo piękny taniec. Sebastian, uważam, że jak nikt inny zasłużyłeś na szansę zastąpienia Michała. Paulina, mam nadzieję, że następnym razem pokażesz pazur - zakończyła Kinga.

(fot. X Factor/TVN)
Źródło: (fot. X Factor/TVN)

Następnie przyszła kolej na parę Dominik - Sebastian. Do występu przygotowywali ich Thierry Verger i Piotr "Glaca" Mohamed. Chłopcy zatańczyli do "Snu" My Riot - zespołu Glacy.
- To była najdziwniejsza choreografia, z jaką miałem do czynienia - powiedzieli obaj tancerze.

- Widać, że was to wciągnęło. Mi się to podobało - zaczęła Kinga.
- Specjalnie zaprosiłem Thierry'ego do programu, żeby sprawdził waszą osobowość. I zdaliście egzamin na piątkę - pochwalił Agustin.
- Dziękuję Thierry'emu, bo teraz jestem przekonany, że to nie ja mam najbardziej zryty beret. Ale nie zgodzę się z Agustinem. Dostaliście wszystko: kostium, muzykę, choreografię, ale to było wszystko, co było na scenie. Nie było was - skrytykował chłopaków Piróg.

d2jb4ka

Paulina i Ania zatańczyły z kolei hip hop do piosenki "E.T." Katy Perry i Kanye Westa.
- Łatwiej się dogadujemy - powiedziały zgodnie dziewczyny zapytane, czy lepiej się pracuje w duecie z chłopakiem czy dziewczyną.
- Aniu, jesteś bardzo pracowita, ale to nie są twoje techniki. Ale się nie poddajesz. Ale poradziłyście sobie fajnie. Paulina, lepiej się w tym czułaś - Piróg.
- Muszę powiedzieć, że fajne to było. Z pazurem - powiedziała Kinga.
- Absolutnie duet wieczoru, najlepszy występ. Fantastyczna choreografia, fantastyczny występ. Stworzyłyście równorzędny duet - zachwycał się Egurrola.

(fot. X factor/TVN)
Źródło: (fot. X factor/TVN)

Po przerwie przyszła pora na solówki.

Pierwsza zaprezentowała się Ania. - Zmysłowa, piękna Ania Tarnowska - powiedziała po jej występie Kazadi.
Drugi zatańczył Dominik. - Jestem pewna, że wszystkie twoje wielbicielki oszalały - podsumowała go prowadząca.
Jako trzecia na parkiecie pojawiła się Paulina. - Zaskakujesz za każdym razem. Czy na pewno jesteś tą nieśmiałą dziewczyną z castingu? - dociekała Patricia.
Czwarta, ostatnia solówka należała do "wojownika" Sebastiana. - Twoja historia to materiał na film pełen zwrotów akcji - powiedziała Kazadi.

d2jb4ka

Po solówkach przyszła pora na specjalny występ specjalny. Na scenie pojawiła się grupa Dziki Styl Company ze swoim autorskim, zupełnie niezwykłym spektaklem. Zespół został założony przez Patryka, znanego z pierwszej edycji YCD, który swoim oryginalnym stylem zaraził innych uczestników programu, m.in. Violę Fiuk. W sumie wystąpiło siedmiu tancerzy.
- Premiera naszego programu 18 czerwca w Gdańsku - powiedziała Viola.

Po przerwie przyszła pora na najważniejsze rozstrzygnięcia. Koperty z wynikami w ręku trzymał szef jury, Agustin Egurrola.

- Dominik - poeta, artysta, prawdziwy tancerz.
Sebastian - wojownik, fighter - powiedział przed otwarciem koperty.
Gdy ją otworzył, wykrzyczał: w finale 6. edycji YDC zatańczy Dominik! To oznaczało, że zabrakło miejsca dla Sebastiana.

Następnie przyszła kolej na dziewczyny.
- Ania - waleczne serce. Paulina - masz piękny delikatny ruch. Jesteś jedną z najlepszych tancerek w Polsce - powiedział Agustin.
Po otwarciu koperty zdradził: tancerką, która zatańczy w finale, jest Paulina!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2jb4ka

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb4ka
d2jb4ka