Trwa ładowanie...
10-03-2010 13:48

Wygraj nagrody od Discovery Channel!

Share
Wygraj nagrody od Discovery Channel!Źródło: Discovery
d34sf2u

[

]( http://dsc.discovery.com )

d34sf2u

Program The Colony-misja przetrwanie pokazuje niezwykły eksperyment naukowy, który bada, czy ludzie są w stanie poradzić sobie po zagładzie świata.

10 ochotników, kobiety i mężczyźni, zostali zamknięci w ascetycznych warunkach z ograniczoną ilością wody, jedzenia, bez komunikacji ze światem, bez samochodów, telefonów, pralek itp. Wykorzystując jak najlepiej swoje umiejętności, musieli nauczyć się żyć w opustoszałym świecie.

Każdy z bohaterów The Colony-misja przetrwanie jest ciekawą postacią o konkretnych umiejętnościach, w programie zobaczymy pielęgniarkę, superinformatyka, instruktorkę sztuk walki, czy stolarza.

Oglądaj The colony - misja przetrwanie , we wtorki o 22:30 na kanale Discovery Channel i weź udział w konkursie! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Którego z bohaterów The Colony-misja przetrwanie lubisz najbardziej i dlaczego?

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone.

d34sf2u

Osoba, która udzieli najciekawszej odpowiedzi, zostanie nagrodzona iPodem nano 8 GB. Nagrody pocieszenia to:trzy scyzoryki wielofunkcyjne z przenośną pamięcią USB.

Wystarczy wziąć udział w konkursie! : WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

Poznaj bohaterów The Colony – misja przetrwanie!

Na kolejnych stronach znajdziecie sylwetki bohaterów 'Misji przetrwanie!"

VLADIMIR BECK – „Inżynier mechanik”

WIEK: 62 lata
ZAWÓD: Inżynier przemysłu naftowego (na emeryturze)
. Obecnie zajmuje się kupnem, sprzedażą i dostawą łodzi
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Los Angeles, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Zagrzeb, Chorwacja
WYKSZTAŁCENIE: Magister techniki elektrycznej na Uniwersytecie Sir George Williams

d34sf2u

Vladimir jest inżynierem mechanikiem z ponad trzydziestoletnim stażem. Wiele lat przepracował jako inżynier w rafineriach ropy naftowej. Choć jest ponadprzeciętnie inteligentnym człowiekiem, do zaoferowania ma o wiele więcej niż tylko tęgi umysł. Dzięki wielu latach spędzonych w wojsku doskonale wie, jak przetrwać w trudnych warunkach – potrafi zadbać o bezpieczeństwo grupy, wie jak zbudować odpowiednie schronienie oraz jak zdobyć wodę i pożywienie. Odwagi, siły walki i zaradności nauczyły go również doświadczenia z przeszłości – jako młody chłopak, zmuszony został do ucieczki z komunistycznej byłej Jugosławii, by nie paść ofiarą totalitarnego reżimu. Jak sam wielokrotnie podkreśla, widok cierpiących rodaków wywarł ogromny wpływ na jego późniejsze życie i nauczył go m.in. wyrozumiałości i odpowiedzialności za innych. Prywatnie kocha życie na wsi i obcowanie z naturą. Choć ma 62 lata, mówi że czuje się jak dwudziestolatek.

JOHN COHN – „Informatyk”

WIEK: 50 lat
ZAWÓD: Laureat programu IBM Fellow, Główny Naukowiec ds. Projektowania Układów Elektronicznych
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Richmond, stan Vermont
WYKSZTAŁCENIE: Doktorat z techniki komputerowej na Carnegie Mellon University (1991), licencjat z techniki elektrycznej na Massachusetts Institute of Technology (1981)

John jest cenionym ekspertem w dziedzinie informatyki. Na co dzień pracuje w koncernie IBM, gdzie specjalizuje się przede wszystkim w układach scalonymi dla komputerów typu mainframe oraz procesorach konsol do gier. Chociaż w informatyce John nie ma sobie równych, komputery nie są jego jedyną pasją – mężczyzna potrafi zaprojektować, naprawić, a także włamać się do niemal każdego urządzenia i układu elektronicznego. Ponadto zna się na budownictwie oraz konstrukcji urządzeń mechanicznych, a także nie jest mu obca uprawa roślin, rzeźbiarstwo ani wiązanie węzłów. Jako samozwańczy „zwariowany naukowiec”, jest także autorem widowiska o tematyce elektryczności – „Szalone Wolty” (Jolts and Volts), które w samych Stanach Zjednoczonych widziało już ponad 50 tys. osób. W roku 2006 w tragicznym wypadku samochodowym zginął 14-letni syn Johna – Sam. Od tego momentu całą swą działalność edukacyjną dedykuje właśnie jego pamięci. Zawsze chętnie dzieli się swoją miłością do nauki i techniki z każdym, kto go słucha.

GEORGE FALLIERAS - „Lekarz”

WIEK: 34 lata
ZAWÓD: Internista / pediatra/ lekarz ostrego dyżuru
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Los Angeles, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Tampa, Floryda
WYKSZTAŁCENIE: Staż lekarski na Tulane University

d34sf2u

Trzydziestoczteroletni George pochodzi z wykształconej, lekarskiej rodziny. Ukończył biologię morską na Stanowym Uniwersytecie Floryda i początkowo chciał zostać weterynarzem specjalizującym się w morskich ssakach. Mimo swej miłości do zwierząt, z czasem zmienił jednak zdanie i rozpoczął studia medyczne gdyż, jak sam twierdzi, leczenie ludzi dawało mu jeszcze więcej satysfakcji niż badania nad ssakami. Karierę lekarską rozwijał w Tennessee oraz Nowym Orleanie. Do tego drugiego miasta powrócił w 2005 roku, by jako wolontariusz nieść pomoc poszkodowanym w wyniku huraganu Katrina. Jest człowiekiem niezwykle skrupulatnym i rzeczowym, dokładnie analizuje konsekwencje każdego z podejmowanych działań – jako lekarz, doskonale zdaje sobie sprawę, iż każda nieprzemyślana lub zbyt pochopna decyzja, może okazać się tragiczna w skutkach. Prywatnie bardzo lubi podróżować, zna się także na łowieniu ryb oraz myślistwie.

MORGAN HOOKER – „Inżynier lotnictwa”

WIEK: 23 lata
ZAWÓD: Inżynier techniki lotniczej
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Woodland Hills, Kalifornia
WYKSZTAŁCENIE: Licencjat z mechaniki lotniczej na Uniwersytecie im. George’a Washingtona

Morgan to prawdziwa pasjonatka techniki. Potrafi samodzielnie wytworzyć prąd, skonstruować generator elektryczny a także – wykorzystując do tego jedynie glinę, metal i drewno – zbudować schron z izolacją termiczną. Będąc z wykształcenia technikiem lotnictwa pasjonuje się przede wszystkim silnikami oraz mechanizmami napędowymi samolotów i pojazdach kosmicznych. Choć jest typowym umysłem ścisłym, Morgan ma w sobie także pierwiastek artystyczny. Jako rzeźbiarka-amatorka umie lepić garnki, kubki i talerze, wie także jak skonstruować gliniany piec. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, w ramach, której składa komputery zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Po swoim udziale w programie Discovery Channel zamierza powrócić do świata nauki.

MICHAEL RAINES – „Złota rączka”

WIEK: 47 lat
ZAWÓD: Instalator i wytwórca paneli słonecznych
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Santa Monica, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Kotor, Chorwacja
WYKSZTAŁCENIE: Santa Monica City College

d34sf2u

Michael to prawdziwy wynalazca i złota rączka – potrafi konstruować meble z drewna oraz metalu, przerabia samochody i motory, instaluje baterie słoneczne, a ze złomu tworzy łuki i strzały. Ponadto, swoich znajomych zadziwia niezwykłą wprawą w konstruowaniu alternatywnych źródeł energii. Jego silna osobowość i pewność siebie sprawiają, że dla niektórych wydaje się być człowiekiem nieco zadufanym w sobie. Wierzy, że może przeżyć kataklizm dzięki swojej woli walki i rozległej wiedzy na temat źródeł energii.

JOEY SCIACCA – „Budowlaniec”

WIEK: 37 lat
ZAWÓD: Właściciel firmy budowlanej
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Sherman Oaks, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Los Angeles, Kalifornia
WYKSZTAŁCENIE: City University of New York, University of Florida, New York University

Joey jest człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym – potrafi zbudować dom od podstaw, interesuje się hydrauliką i elektryką, ma zdolności plastyczne, a do tego wszystkiego posiada czarny pas w koreańskiej sztuce walki Tang Soo Doo. Chociaż obecnie Joey wydaje być osobą spełnioną, jeszcze kilka lat temu był wrakiem człowieka. Borykając się ze spłatą długów, w roku 1994 zgodził się przewieźć znajomemu narkotyki z Miami do Nowego Jorku. Niestety sprawa szybko wyszła na jaw, a za swoje przestępstwo mężczyzna musiał spędzić sześć lat w więzieniu. Po wyjściu na wolność całkowicie zmienił swoje dotychczasowe życie – trafił do branży budowlanej, gdzie pracuje jako ekologiczny przedsiębiorca. Prywatnie jest wielkim amatorem kawy.

LEILANI SMITH – „Instruktor samoobrony”

WIEK: 36 lat
ZAWÓD: Zawodniczka i instruktorka sztuk walki, posiadaczka czarnego pasa
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Sherman Oaks, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Osan, Korea Południowa
WYKSZTAŁCENIE: Osiem lat treningów karate, zawodniczka kick-boxingu i boksu tajskiego, instruktorką jest od 5 lat

d34sf2u

Leilani urodziła się w mieście Osan w Korei Południowej. Swoje zamiłowanie do sportów walki odkryła w wieku 28 lat, gdy raz pierwszy stanęła na macie do walki. Bardzo szybko zdała sobie sprawę, że najlepiej odnajduje się w typowo męskich dyscyplinach sportu. Największą satysfakcję daje jej właśnie współzawodnictwo z mężczyznami. Pracuje jako trener osobisty i instruktor samoobrony. Chociaż ogromną przyjemność sprawiają jej strategiczne gry umysłowe – takie jak szachy czy Scrabble – nie stroni również od ciężkiej pracy fizycznej, przy której można sobie ubrudzić ręce. Leilani uwielbia gotować, a swoje zdolności organizacyjne wykorzystuje w działalności dobroczynnej, w ramach której pomaga bezdomnym i maltretowanym kobietom. Spokojna ale silna, zawsze chętnie okazuje serce, a gdy trzeba, potrafi otworzyć się przed innymi.

JOHN VALENCIA – „Operator maszyn” WIEK: 37 lat
ZAWÓD: Operator maszyn
MIEJSCE POCHODZENIA: Covina, Kalifornia
WYKSZTAŁCENIE: Różne licencje branżowe
Liczne umiejętności techniczne sprawiają, że John to człowiek wszechstronnie uzdolniony. John jest głęboko przekonany, że każdą rzecz można wykorzystać w celu innym niż jej pierwotne przeznaczenie, przez co niczego nie powinno się wyrzucać, bo można to naprawić i użyć ponownie. W trakcie różnych szkoleń John wyrobił w sobie inwencję, dzięki której mając do dyspozycji tylko stertę gruzu potrafi zrobić coś z niczego – od prostego pomysłu aż po gotowe dzieło. Jako operator maszyn, John umie zrobić elementy instalacji nawadniającej, naprawić silnik czy zrekonstruować alternator podłączany do generatora prądu. Zbudował też układ elektryczny na korbę. Spawacz, kucharz, dusza towarzystwa i zawsze pierwszy na ochotnika, John to prawdziwy człowiek renesansu w każdym tego słowa znaczeniu.

AMY WEST – „Biolog morski”

WIEK: 34 lata
ZAWÓD: Oceanograf
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: San Louis Obispo, Kalifornia
MIEJSCE POCHODZENIA: Durango, Kolorado
WYKSZTAŁCENIE: Magister oceanografii, University of Otago, Nowa Zelandia

Amy ma dyplomy z pierwszej pomocy, nurkowania ratunkowego i ratownictwa. Dorastała w Durango w stanie Kolorado i góry uważa za swój dom, ale od zawsze czuła silną więź z morzem. Gdy miała 18 lat, spakowała walizki i przeniosła się na Karaiby, żeby studiować biologię morską. W trakcie pobytu na Wyspach Dziewiczych w 1995, Amy na własnej skórze doświadczyła huraganu Marilyn. Została oddelegowana do akcji humanitarnej, po czym wstąpiła do Korpusu Pokoju i przez dwa i pół roku odbywała służbę w Gabonie w Afryce. Następnie przeniosła się do Nowej Zelandii, gdzie najpierw pracowała na farmach ekologicznych, a w ciągu kolejnych trzech lat prowadziła badania do pracy magisterskiej w wodach nowozelandzkich fiordów. Ostatecznie przeprowadziła się na środkowe wybrzeże Kalifornii, gdzie odbyła staż badawczy poświęcony głębinom, który zaowocował pobytami na Alasce, Antarktydzie i za północnym kołem podbiegunowym.

ALLISON WHITE – „Pielęgniarka”

WIEK: 29 lat
ZAWÓD: Dyplomowana pielęgniarka
MIEJSCE POCHODZENIA: Oklahoma City, Oklahoma
WYKSZTAŁCENIE: Licencjat z pielęgniarstwa, University of Oklahoma

Allison stara się podchodzić do wszystkich doświadczeń życiowych z radością i pozytywnym nastawieniem. Do kariery w zawodzie pielęgniarki nakłoniła ją jej pasja pomagania innym. Allison jest przekonana, że jej wrodzone opanowanie w sytuacjach ekstremalnych i zagrażających życiu sprawia, że najlepiej czuje się pracując na ostrym dyżurze. Przez lata swojej pracy w charakterze mobilnej pielęgniarki, Allison miała okazję pracować i poznać życie w takich miejscach jak Manhattan, Miami, Los Angeles i Honolulu.

d34sf2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34sf2u