RozrywkaWpadka Foremniak! Zobacz, jak się pomyliła

Wpadka Foremniak! Zobacz, jak się pomyliła

Wpadka Foremniak! Zobacz, jak się pomyliła
Źródło zdjęć: © newspix.pl

28.10.2010 09:19, aktual.: 25.11.2013 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[

]( http://www.fakt.pl )

Przekręcenie powiedzenia może prowadzić do wielu nieporozumień. Przekonała się o tym Małgorzata Foremniak, która w programie Kuby Wojewódzkiego użyła słowa "broszka" zamiast "łatka". Siedzący obok Jerzy Skolimowski wyznał, iż dla niego broszka to zupełnie coś innego...

Wyrażając uproszczoną, schematyczną, często krzywdzącą opinię o danej osobie mówimy, że przypinamy jej łatkę. Wtedy natomiast, gdy chcemy zbyć natręta, który zadaje nam niewygodne pytania, lub uciąć niewygodny dla nas temat możemy powiedzieć "to nie twoja broszka". Warto pilnować, żeby nie mylić tych frazeologizmów, bo czasem mogą wyniknąć z tego nieporozumienia.

Czy wiedziała o tym Małgorzata Foremniak? Być może, ale w programie Kuby Wojewódzkiego aktorka połączyła te dwa zwroty. Powiedziała, że "nie lubi gdy ktoś przypina jej... broszki". Siedzący obok Jerzy Skolimowski nie mógł powstrzymać śmiechu. Jak sam przyznał, "w jego czasach" "broszka" miała też inne znaczenie, niż to, jakie znamy dziś.

Słowo to potocznie oznaczać może... kobiecy narząd płciowy! I w tym sensie przypinanie komuś broszki jest nieco dwuznaczne... No cóż mamy tylko jedną radę: Małgosiu nie przypinaj więcej broszek tam, gdzie nie trzeba.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także