Wikingowie powracają jesienią

Wikingowie powracają jesienią
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.07.2018 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z najgłośniejszych seriali kanału History powraca na anteny jesienią. Co czeka potomków sławnego króla Ragnara po jego śmierci? Dowiemy się już 28 listopada.

Świat serialowych wikingów legł w gruzach po śmierci króla Ragnara. Pośród jego potomków dochodzi do wojny o to, kto przejmie władzę. Do krwawych walk dochodzi zarówno w Normandii, jak również na sprzymierzonych terenach w Anglii. Żaden sojusz nie trwa zbyt długo. Najbliższy przyjaciel może zdradzić w naj mniej oczekiwanym momencie.

Z pośród bohaterów, których poznawaliśmy w pierwszych sezonach serialu żyją już tylko piękna i niebezpieczna Lagertha i szkutnik Floki. Nie odgrywają oni jednak roli pierwszoplanowych. Głównymi bohaterami stają się potomkowie Ragnara. W najnowszym sezonie władzę nad Wielką Armią Pogan przez Ivar, najmłodszy z synów Lothbroka i Aslaug. Nowy dowódca jest pełen agresji i pragnie wojny. Budzi on postrach, a nawet przerażenie pośród swego ludu.

Wikingowie to porywający serial historyczny. Przepełniony jest krwawymi scenami wojny i nienawiścią, a także szeregiem intryg politycznych. Charakteryzacja bohaterów wielokrotnie spotykała się z pozytywnym przyjęciem przez krytyków. Fani z całego świata pokochali jego wartką akcję osadzoną w nieznanej dotąd mitologii i kulturze nordyckiej. Miłośnicy tej produkcji śledzą losy Ragnara Lothbroka i jego rodziny od 2013 roku. Serial można oglądać w kanale History, a także za pośrednictwem platformy Netflix.

Premiera drugiej części piątego sezonu Wikingów zaplanowana jest na 28 listopada bieżącego roku. Obecnie trwają również zdjęcia do szóstej odsłony serialu.

Trailer najnowszego sezonu wikingów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także