Trwa ładowanie...

Wielki jubileusz "Plebanii"

Share
Wielki jubileusz "Plebanii"Źródło: Kapif.pl
d4dqqsx

[

]( http://www.fakt.pl )

d4dqqsx

Ekipa "Plebanii" obchodzi okrągły jubileusz. I to nie jeden! Będą świętować 1500 odcinek serialu i 10 lat na antenie TVP

Do tej pory w serialu wystąpiło około 1500 aktorów, a przez plan przewinęło się ponad 10 tysięcy statystów. Gdyby chcieć obejrzeć dotychczasowe 1499 odcinków – zajęłoby to niemal 31500 minut, czyli ponad 3 tygodnie non-stop! Pomysł na serial pojawił się już... 30 lat temu.

– W czasie stanu wojennego gościłem – jako opozycyjny dziennikarz – na wielu różnych plebaniach. Wtedy zrozumiałem, że to miejsce, przy światłym i otwartym proboszczu, jest nie tylko budynkiem, lecz tak naprawdę centrum lokalnej społeczności. Kiedy niemal 20 lat później TVP rozpisała konkurs na nową telenowelę przypomniałem sobie o tych wszystkich plebaniach, na których miałem szczęście przebywać. Jak pokazuje popularność serialu i 10 lat na antenie był to dobry pomysł – opowiada nam Stanisław Krzemiński, współproducent i jeden z „ojców” serialu.

Najważniejszym momentem 1500 odcinka będzie niespodziewana wizyta na plebanii odwiecznego wroga proboszcza (Włodzimierz Matuszak)
, czyli Janusza Tracza (Darek Kowalski).

– Nie chciałbym zdradzać widzom zbyt wiele, ale oglądając nasz jubileuszowy odcinek dowiedzą się, czy dobro pokona zło i kto niespodziewanie przyjdzie proboszczowi z pomocą – dodaje Stanisław Krzemiński.

d4dqqsx

Scenariusz serialu powstaje z ponad półtoramiesięcznym wyprzedzeniem. Autorzy mają specjalny kalendarz, w którym zaznaczone są daty emisji odcinków. Jest to niezbędne, bo w przeciwieństwie do innych seriali, akcja „Plebanii” toczy się równolegle z prawdziwym życiem.

– Staramy się też być jak najbliżej ludzkich spraw. Tak jak w życiu łzy szczęścia mieszają się ze łzami smutku, miłość próbuje przezwyciężyć zawiść, a dobro zapanować nad złem. I właśnie ta różnorodność wątków – od dramatycznych, przez obyczajowe aż do komediowych – pomaga w pokazywaniu bardzo różnych emocji, które towarzyszą w życiu każdego z nas – mówi Stanisław Krzemiński.

Jego zdaniem w tym właśnie tkwi tajemnica sukcesu serialu.

– W sposób prosty, bez zbędnych upiększeń, czy zadęcia mówimy o sprawach ważnych, czasem może niezbyt popularnych, niekiedy wstydliwie przemilczanych, a momentami – mam nadzieję, że nie zabrzmi to zbyt patetycznie – o sprawach ostatecznych... – dodaje współproducent „Plebanii”.

d4dqqsx

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

window.open(this.href);return false;">Dramat Jacykowa. Noga mu się krzywo zrasta!

Zobacz także:

[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

JAK ZMIENIALI SIĘ BOHATEROWIE „KLANU”? ]( http://teleshow.wp.pl/bohaterowie-klanu-jak-zmienili-sie-przez-tyle-lat-6026596496319105g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4dqqsx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dqqsx
d4dqqsx