Trwa ładowanie...
simpsonowie
23-12-2009 12:39

Watykański dziennik chwali "Simpsonów"

Watykański dziennik chwali "Simpsonów"Źródło: Fox Network
d2zdu0y
d2zdu0y

Niektórzy czytelnicy watykańskiej gazety "L'Osservatore Romano" przecierają zapewne oczy ze zdumienia widząc w jej najnowszym, środowym wydaniu rysunek... Homera Simpsona, bohatera popularnej amerykańskiej kreskówki.

Na łamach dziennika ukazał się pełen uznania i pochwał artykuł z okazji dwudziestolecia tego znanego na całym świecie serialu animowanego.

Autor niezwykłej, jak na watykański dziennik, publikacji na temat fenomenu Simpsonów, przedstawia ich jako "czułych i pozbawionych szacunku skandalistów oraz ironicznych, ordynarnych i głębokich filozofów, a nawet teologów". To wszystko, dodaje, stanowi "zwariowaną mieszankę" kultury pop i nihilizmu amerykańskiej klasy średniej.

"Ich się kocha albo nienawidzi"- dodaje autor publikacji w "L'Osservatore Romano". Bez nich, stwierdza, "wielu nie potrafiłoby się dzisiaj śmiać".

d2zdu0y

Gazeta odnotowuje, że w życie szalonej rodziny Simpsonów oraz ich przyjaciół i mieszkańców Springfield wkracza też teologia poruszając ważny temat relacji człowieka z Bogiem oraz odniesień do religii.

Jako przykład podaje się w tekście fragment jednego z odcinków, w którym Homer wpada w panikę i pyta swą żonę: "Marge, a jeśli wybraliśmy złą religię? Co tydzień doprowadzamy Boga do jeszcze większego szału!". Czasem, zauważa autor, Homer widząc w Bogu swą ostatnią nadzieję, w spektakularny sposób myli się mówiąc: "ratuj mnie, Supermanie".

Na łamach "L'Osservatore Romano" nie brakuje także opisu jednej z najbardziej ironicznych scen w serialu, w której Homer prosi o audiencję u Boga. Dostaje się ruchomymi schodami do jego biura wśród chmur a tam na biurku widzi napis: "Wierzę w siebie".

Zobacz także:

d2zdu0y

[

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( /gid,5162,img,204006,fototemat.html )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( /gid,5715,img,216369,fototemat.html )
[

ONE ROMANSOWAŁY Z REŻYSEREM "M JAK MIŁOŚĆ' ]( /gid,5657,img,215002,fototemat.html )
[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g )

d2zdu0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zdu0y