Trwa ładowanie...
26-10-2009 13:30

W Łodzi odsłonięto rzeźbę Misia Uszatka

W Łodzi odsłonięto rzeźbę Misia UszatkaŹródło: Se-ma-for
d3x18fk
d3x18fk

Przy ul. Piotrkowskiej 84 w Łodzi odsłonięto w sobotę rzeźbę Misia Uszatka. To pierwszy z serii posągów z brązu przedstawiających postacie z seriali animowanych wyprodukowanych przez łódzkie studio filmowe Se-Ma-For.

Metrowej wysokości rzeźby mają stworzyć "Bajkową Łódź" - mini szlak turystyczny związany z bajkowymi postaciami Se-Ma-Fora. Bohaterowie bajek staną w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów oraz tych związanych z rozrywką i rekreacją.

Po Misiu Uszatku pojawią się rzeźby z postaciami takich bajek jak: "Przygody Misia Colargola", "Mały pingwin Pik-Pok", "Trzy misie", "Maurycy i Hawranek", "Kolorowy Świat Pacyka", "Opowiadania Muminków", "W krainie czarnoksiężnika Oza", "Plastusiowy pamiętnik", "Mordziaki", "Przygody kota Filemona", "Zaczarowany ołówek", "Przygód kilka wróbla Ćwirka", "Ferdynand Wspaniały", "Parauszek" a także łódzkiej produkcji nagrodzonej Oskarem "Piotruś i wilk".

Rzeźbę Misia Uszatka odsłoniły dzieci i wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski. Uroczystości towarzyszyła emisja pierwszego łódzkiego dukata - Łódki. Monetami o nominałach 3 i 7 Łódek (równowartość 3 i 7 zł) do końca roku będzie można płacić w wybranych sklepach i punktach usługowych Łodzi. Srebrna moneta o nominale 104 Łódek ma wyłącznie wartość kolekcjonerską. Na wszystkich znajduje się wizerunek Misia Uszatka.

d3x18fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x18fk