'Trawka' - nowy serial HBO

'Trawka' - nowy serial HBO

17.05.2006 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czerwcu na antenie stacji HBO pojawi się najnowszy serial komediowy pt. Trawka, który został wyprodukowany przez spółkę Lions Gate Television. Każdy z odcinków to pół godziny świetnej zabawy. W rolach głównych zobaczymy: Mary-Louise Parker (nagrodzoną za tę rolę Złotym Globem) i Elisabeth Perkins.

Główna bohaterka Trawki to matka dwóch synów, pokątnie handlująca marihuaną. W rolach głównych zobaczymy laureatkę nagrody Złotego Globu i nagrody Emmy, Mary-Louise Parker (Anioły w Ameryce, Smażone zielone pomidory, Romance & Cigarettes), Elizabeth Perkins (nominowaną do Złotego Globu za rolę w Trawce), Kevina Nealona i Justina Kirka (Anioly w Ameryce).

Serial obnaża małe, brudne tajemnice, jakie czają się za idealnie przystrzyżonymi trawnikami sterylnie czystych podmiejskich domów w fikcyjnym mieście Agrestic w stanie Kalifornia.

Mary-Louise Parker wciela się w rolę Nancy, matki z przedmieść, która - po nieoczekiwanej śmierci męża - zaczyna handlować marihuaną, aby utrzymać swoją rodzinę. Elizabeth Perkins występuje w roli jej sąsiadki, a Kevin Nealon wciela się w postać radnego i stałego klienta Parker. Justin Kirk pojawia się w serialu jako szwagier Nancy i zaczyna mieszkać w jej domu.

Serial został wyprodukowany przez Lions Gate Television we współpracy z Tilted Productions. Pomysłodawczynią i producentką wykonawczą serialu Trawka jest laureatka nagrody Emmy, Jenji Kohan (Seks w wielkim mieście, Tracy Takes On…, Mad About You).

Nancy wychowuje samotnie dwóch synów - 8-letniego Shane’a (Alex Gould) i 15-letniego Silasa (Hunter Parrish). Kobieta ma świadomość, że powinna znaleźć pracę, która pozwoliłaby jej spędzać dużo czasu w domu. Jedyny pomysł, jaki przychodzi jej do głowy, to sprzedaż marihuany wśród sąsiadów. Ma nadzieję, że dzięki temu jej rodzina będzie nadal mogła być razem i nie bierze pod uwagę, że nielegalny proceder może stać się przyczyną jej rozpadu.

Opisując główną bohaterkę serialu Trawka, Mary-Louise Parker mówi: Większość ludzi marzy o życiu w utopijnej, podmiejskiej społeczności, nie zdając sobie sprawy z tego, że zamknięte środowiska przedmieść mają zgoła odmienne oblicze. Nie ma związków doskonałych, ziemskiego raju czy idealnego miejsca na ziemi. Na naszych przedmieściach, mieszka pewna kobieta, która sprawia wrażenie doskonałej gospodyni domowej, a w rzeczywistości jest dilerem. Każdy piękny, podmiejski dom skrywa jakieś sekrety i tajemnice.

Marihuana jest obecnie tematem wielu dyskusji na terenie Europy Środkowej. Mamy niestety świadomość, że tak, jak w innych częściach świata, problem ten jest także obecny w tym regionie. Serial Trawka jest zabawny, ponieważ jest prawdziwy i odwołuje się do autentycznych zachowań - stwierdza Jim Helfgott.

Premierowe odcinki serialu będą emitowane w każdy wtorek o 21:00, natomiast powtórki w niedziele ok. 22:40.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także