Trwa ładowanie...

Tomasz Zimoch z autorskim programem w Radiu Zet

Share
Tomasz Zimoch z autorskim programem w Radiu Zet
Źródło: AKPA
ddru5fa

Zimoch związał się z Radiem Zet po odejściu z Polskiego Radia. Jego kariera w stacji zakończyła się po niemal 40 latach. Przypomnijmy, że w maju dziennikarz został zawieszony i odsunięty od komentowania Euro 2016 za krytykę zmian w PR, jaką wyraził w jednym z wywiadów. Po wyjaśnieniu sprawy przez Komisję Etyki, Zimoch postanowił rozwiązać umowę z Polskim Radiem.

- Po udzielonym przeze mnie wywiadzie, to Zarząd Polskiego Radia pierwszy wydał komunikat oceniający moją wypowiedź. Następnie, podczas spotkania z panią prezes Polskiego Radia, pojawił się w mediach komunikat o moim zawieszeniu. Następnie sprawa trafiła do Komisji Etyki i jej nie komentowałem. Otrzymałem opinię Komisji Etyki, nie wysłałem jej żadnemu dziennikarzowi. Wiedziałem bowiem, że postępowanie przed Komisją jest niejawne. Następnego dnia Zarząd poinformował o treści opinii Komisji. Do tych wszystkich działań ostatecznie musiałem się ustosunkować. Dlatego poinformowałem, że rozwiązałem umowę o pracę z winy pracodawcy, dlatego też informowałem o przyczynach takiego działania i poinformowałem o treści odpowiedzi przygotowanej przez mojego pełnomocnika, na opinię Komisji Etyki - komentował sytuację w czerwcu.

ddru5fa

Jego decyzja zaowocowała nowym zatrudnieniem. Euro 2016 komentował w TVN24 oraz prowadził program "Euro ZET jeszcze inaczej, czyli Tomasz Zimoch w Radiu ZET" poświęcony mistrzostwom we Francji. Było to codzienne podsumowanie poszczególnych rozgrywek. Jak się okazuje, zostanie w rozgłośni na dłużej i poprowadzi własny program.

Autorska godzinna audycja Zimocha będzie nadawana na antenie radia Zet w niedzielne wieczory. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, jej tytuł nie jest jeszcze znany, ale wiadomo już, że dziennikarz wraz z zaproszonymi gośćmi będzie komentował najważniejsze sportowe wydarzenia mijającego tygodnia. Premiera planowana jest na 4 września.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Jerzy Sosnowski o pracy w Polskim Radiu

ddru5fa

Podziel się opinią

Share
ddru5fa
ddru5fa